Každá z nás túži po vysnívanej postave. Kľúčom k úspechu nie je len samotný tréning, ale podľa webu Diet Doctor aj správna strava. Podľa portálu Healthline existujú určité časové intervaly, kedy sa chudne najlepšie, a je to teda najlepší čas na tréning. 

Niekedy je ťažké nájsť si čas pri množstve pracovných povinností, avšak všetko sa dá, keď človek naozaj chce a má pevnú vôľu. Aký je teda najlepší čas na tréning?

Ranné cvičenie

V prvom rade si treba uvedomiť, že čím skôr niečo urobíš, tým skôr to máš za sebou. Ranné cvičenie má výhody práve v tom, že telo získa endorfíny a začne tým deň plný energie. Jeden z najlepších časov na tréning je práve o 9:00 ráno.

Žena pri cvičení
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Výhody ranného cvičenia

Každému z nás vyhovuje iný časový interval na cvičenie. Medzi výhody ranného tréningu patrí najmä dodaná energia na celý deň, zlepšená nálada a zrýchlený metabolizmus.

Portál Healthline poukazuje na to, že medzi najväčšie výhody patrí práve zrýchlenie metabolizmu, pretože telo sa po rannom tréningu nakopne a začne spaľovať oveľa väčšie množstvo kalórií ako bežne.

Ranný tréning napríklad o 7:00 ráno dokáže zlepšiť problémy so spánkom. Ak chceš mať kvalitnejší spánok vyskúšaj týchto 7 trikov.

Dávaj si pozor na to, čo raňajkuješ

Šport je skvelá aktivita na to, aby sa tvoje telo udržalo vo forme, no ak chceš chudnúť, musíš myslieť aj na stravu. Ako uvádza web Diet Doctor, v prvom rade je dôležité znížiť príjem sacharidov, ktoré sa nachádzajú v pečive, cestovinách, ovocí a podobne. Ak sa nedokážeš vzdať sacharidov, dopraj si ich len ráno, pretože ráno je tvoj metabolizmus naplno rozbehnutý, a tak dokáže spáliť aj väčšie množstvo sacharidov.

Za mňa osobne je dôležité prijať sacharidy práve ráno, aby telo malo dostatok energie. Na raňajky si preto môžeš dovoliť aj niečo sladšie či kalorickejšie ako napríklad müsli s jogurtom, lievance s džemom alebo aj ovsenú kašu s čokoládou.

Zdravé raňajky
zdroj: Ilustračný obrázok vytvorený pomocou Dall-e

Popoludňajší tréning

Niektorí ľudia jednoducho nedokážu ráno cvičiť a celkovo im trvá dlhší čas, kým sa ich telo preberie k životu. Ľudia, ktorí majú problém s ranným tréningom, by si mali nájsť čas medzi 14-18 hodinou, pretože práve vtedy má telo najvyššiu telesnú teplotu. Zvýšená telesná teplota znamená, že telo je dostatočné pripravené na kvalitný tréning.

Prečo začať spoločne chodiť do fitka
zdroj: Pexels/Ketut Subiyanto

Výhody popoludňajšieho tréningu

Ak majú ľudia problém s ranným cvičením, tréning po obede patrí medzi najlepšiu možnosť. Poobede je telo dostatočné pripravené na rôzne silové či kardio cvičenia, čo znamená, že telo nebude mať problém s veľkými váhami.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness