Večerný tréning: tieto potraviny by si mala jesť pre doplnenie energie

Jedlá plné tuku

Pravdepodobne už vieš, že tuk bráni tomu, aby sa ti do svalov dostávali potrebné živiny a navyše spomaľuje trávenie. Skús sa preto po večernom tréningu vyhnúť veciam ako sú oleje, semienka, orechy či smažené jedlá.

4 najlepšie potraviny po večernom tréningu

Keď už vieš, čo pre teba nie je dobré, tak sa zameraj na to, čo ti naopak môže po tréningu pomôcť. Jedlá, ktoré ti obnovia zásoby glykogénu, podporia imunitný systém, zlepšia kvalitu spánku. To je to, čo potrebuješ. Poškodené svaly sa len tak sami nezregenerujú, ale keď im pomôžeš týmito potravinami, tak ti bude skvele.

Večerný tréning: 4 potraviny, ktoré ti doplnia energiu
zdroj: Unsplash/ Brooke Lark

Goji bobule

Goji bobule sú potrebnou potravinou, ktorá je bohatá na živiny a antioxidanty. My máme jeden praktický tip aj na ich konzumáciu. Pridaj si pár suchých bobúľ do fľaše s vodou a máš postarané o energiu na celý deň.

Jablká

Jablká sú ďalším jednoduchým, ale chutným občerstvením, ktoré ti poskytne energiu, ktorú ti vzal tréning. Okrem známej vlákniny a živín obsahujú aj flavonoidy. Práve oni ti pomáhajú bojovať proti oxidačnému stresu a prípadnému zápalu v tele.

Jahody

Malé, červené, sladké. Asi tak vieme opísať jahody, ktoré sú bohaté na minerály, vitamín C a foláty. Obsahujú aj fenoly, čo sú dôležité antioxidanty, vďaka ktorým môže telo vytvárať energiu na bunkovej úrovni.

Večerný tréning: 4 potraviny, ktoré ti doplnia energiu
zdroj: Unsplash/Jacek Dylag

Pomaranče

Ak potrebuješ zlepšiť náladu a znížiť hnev či depresiu, tak určite siahni po pomarančoch. Oni sa postarajú o redukciu oxidačného stresu, ktorý sa v tele nachádza a tiež sa zbavia únavy, ktorá ťa pohlcuje. Všetko je to spôsobené vitamínom C, ktorého sú plné. Tvoj tréning teda nevyjde nazmar.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness