Cvičenie, zdravá strava, starostlivosť o svoj vzhľad. To sú veci, na ktorých dnes záleží množstvu žien i mužov. Chceme nie len vyzerať, ale najmä cítiť sa dobre vo svojom tele. Makáme na sebe, aby sme v zrkadle videli odraz, z ktorého nám nebude smutno. Aby sme to dosiahli, musíme vedieť, ako na to. Doba, kedy sme sa trýznili nezmyselnými diétami a cvičili podľa toho, čo sme videli v telke, je už za nami.

Vďaka sociálnym sieťam si môžeš vybrať, kto bude tvojou skutočnou motiváciou. A nemali by to byť len slečny, ktoré sa predvádzajú v plavkách, z ktorých máš viac depresie ako inšpirácie. Zdravý životný štýl je o správnych cvikoch, ktoré ti nezničia kĺby, ale aj o podstatných informáciách z oblasti výživy. Preto by si mala na svojom Instagrame sledovať účty, ktoré vedia, o čom hovoria.

My ti prinášame našu TOP sedmičku účtov, ktoré si tvoju pozornosť zaslúžia!

Fitclan

Tento profil fitness webu Fitclan obsahuje asi všetko, čo potrebuješ. Od inšpiratívnych citátov, cez fakty, zaujímavosti, recepty, online coaching, až po športové oblečenie. Takmer 100-tisíc followerov je dôkazom toho, že tu nájdeš informácie, ktorým sa dá veriť.

Andy Štěch

Pomáham ľuďom zmeniť pohľad na jedlo, pohyb a samých seba,“ píše o sebe mladá Slovenka Andy, ktorá žije v Prahe. Na jej profile, ktorý sleduje viac ako 108-tisíc ľudí nájdeš najmä zdravé a rýchle recepty, z ktorých nebudeš mať výčitky, ale aj krásne ukážky toho, že jedlo nie je náš nepriateľ.

Aktin

Slovenský profil webu Aktin taktiež stojí za zmienku. Je známy nie len vlastnými produktami a predajom zdravej výživy, ale práve svoju sociálnu sieť využíva na správnu motiváciu a učenie tých, ktorí sa o tento štýl života zaujímajú. Ich jednoduché ilustrácie ti všetko jasne vysvetlia.

Jany Landl

Je tu niekto, kto počas lockdownu necvičil podľa online trénera Janyho? Ak nechceš premeškať jeho workouty, tipy, rady, ale aj motivačné citáty, potom mu musíš hodiť follow. Tohto vegána budeš najprv nenávidieť za to, ako veľmi ťa prinútil zamakať, no po cvičení ho budeš zbožňovať.

Timea Trajteľová

Takmer 270-tisíc sledovateľov na profile slovenskej majsterky sveta v kategórii bikini fitness, je dôkazom toho, že sa je na čo pozerať. Timea je 26-ročná fitnesska, ktorá inšpiráciou pre mnohé ženy, ktoré sa neboja disciplíny. Zapoj sa do jej tréningovej výzvy alebo sleduj, ako sa dá vyzerať skvele aj pri malom bábätku.

Roman Adamka

Ak je tu niekto, kto sa nebojí hovoriť pravdu v oblasti zdravej výživy, tak je to Roman, ktorého na Instagrame nájdeš pod menom princ_efo. Je mladý, dokáže ťa motivovať a navyše ti poradí, čo kúpiť do chladničky. Z jeho cenných príspevkov a informácií ostaneš neraz sama prekvapená.

Michaela Kanuščáková

Aj trénerka a reprezentantka Slovenska v Bikini fitness Michaela do tohto zoznamu určite patrí. Okrem jej motivačných fotografií, ktoré sú vzorom pre nejednu ženu, poskytuje online coaching svojim klientkam, ktoré pod jej vedením prešli úžasnými zmenami. Verila by si, že aj ona je už mamou?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.