Predstav si, aká šťastná budeš, keď toto všetko prejde a zobudíš sa vedľa človeka, ktorý pre teba niečo znamená. Bude všetko v poriadku a tvoj život bude bohatý, pretože z tvojho vnútra bude vyžarovať spokojnosť. 

Viem, že si prechádzaš niečím ťažkým. Každý z nás s niečím bojuje, aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať. Máme svoj vnútorný strach, ktorý sa bojíme odhaliť, pretože to potom bude znamenať, že naberie na vážnosti.

Avšak zo svojej bolesti a strachu sa musíš vyliečiť. Nemôžeš nechať bolesť, nech ťa celú pohltí. Nemôžeš sa s ňou „naučiť“ žiť, pretože si si určite taký život nepredstavovala.

Uzdravovanie je proces, ktorý bolí zo všetkého najviac. Je to rozdiel medzi tým, kde si a kde si by si chcela byť. Tá medzera predstavuje všetko to, čoho sa tak bojíš.

View this post on Instagram

Sometimes you just need a dance in the nature, to clean your head❄️ Yesterday we decided which wedding dance we would like to do. 💃🏽🕺🏻 Did you do a dance class or did you practice in the living room? We are team living room class 😂 De) Manchmal braucht man nur einen Tanz in der Natur, um den Kopf frei zu bekommen. Gestern haben wir uns entschieden, welchen Hochzeitstanz wir machen möchten. 💃🏽🕺🏻 Habt ihr einen Tanzkurs gemacht oder im Wohnzimmer geübt? Wir sind Team Wohnzimmer Tänzer😂 . . . #weddingdance #bavaria #germany #couplesgoals #spaziergang #winterwonderland #ourplanetdaily #traveltheworld #iceicebaby #coldoutside #wanderlust #wandering #wanderer #dancing #coupleshoot #loveandwildhearts #mrandmrs #familytime #couplestyle #coupletravel #nature #naturelover

A post shared by TRAVEL |COUPLE |VAN |NATURE (@yeswe_travel) on

Strach zo zmeny. 

Strach z bojovania.

Strach z toho, ako to prijme okolie.

Strach z toho, že budeš sama.

Strach z toho, že možno prídeš o veľa ľudí v živote.

Aj keď uzdravovanie bolí, je to v poriadku. Dôvodov je viac. Možno musíš prijať niečo, čo vidíš ako nesprávne, no časom sa ukáže ako správne (ty to však teraz nevieš) – preto to bolí. Možno sa musíš zmieriť s tým, že už budeš celý život bez človeka, na ktorom ti záležalo – preto to bolí.

Možno musíš urobiť kroky, ktoré ťa zmenia a s určitými ľuďmi sa pohádaš – preto to bolí (obzvlášť vtedy, keď nemáš rada hádky). Možno musíš urobiť niečo, čo si nikdy predtým nerobila a bojíš sa – preto to bolí. Pretože nevieš, do čoho ideš a do čoho sa púšťaš.

Uzdravovanie je však aj proces, ktorý je nevyhnutný. Bez neho by si sa nedostala z rozchodu, z psychických problémov, z depresie a nikdy by si v sebe nenašla silu odpustiť ľuďom, s ktorými si pohádaná.

Uzdraviť sa môžeš vždy, keď s niečím bojuješ a prechádzaš ťažkým obdobím. Nebudeš šťastná zo dňa na deň, no ver mi, že celý ten proces si zamiluješ. Na konci neho budeš iná osoba. Budeš sa viac usmievať, budeš si viac veriť a prinesie ti radosť do života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.