Jeseň má svoje čaro. Vďaka farbám a tajomnej atmosfére dokáže rôznym miestam vdýchnuť úplne iný vzhľad. Pri určitých miestach sveta si zvyknutá poznať ich z typických fotiek v ročnom období, ktoré je turisticky najobľúbenejšie. Pozri sa, ako úžasne však vyzerajú, keď príde jeseň.

Fínsko

Krajina tisícich jazier má dychberúcu prírodu. Keď sa však povie Fínsko, zrejme si predstavíš chlad a zasnežené chaty. Ak to nie je nič pre teba, potom bude jeseň ideálnym ročným obdobím na preskúmanie tejto krajiny. Všetká tá nádherná príroda podčiarkne svoju jedinečnosť vďaka farbám. Šálka čaju v ruke v drevenici uprostred  ničoho s výhľadom na jazero a farebné stromy okolo, to by bolo dokonalé vyjadrenie jesene.

Kjóto

Zájdime poriadne ďalej. Predstavila si si niekedy, ako vyzerá taká jeseň napríklad v Japonsku? V októbri je tam červená javorová listová sezóna. Japonské lesy sú na dreviny ako javor, jaseň, ginko či brečtan bohaté a počas jesene spolu s ich architektúrou vytvárajú rozprávkový obraz.

View this post on Instagram

2017.11.18撮影 大阪生まれ🎵ヒップホップ育ち🎵京都好きな奴は大体友達🎵 てなわけで、毎年恒例の友達家族との京都紅葉見物、詩仙堂、圓光寺、某所某寺、毘沙門堂と回ってきました。毘沙門堂の参道は五分程度の色づきでしたが、picを見ていただいて分かるとおり、弁天堂周辺のドウダンツツジがヤバいくらいの赤さでした(*´∀`) #京都#紅葉#京都紅葉#京都旅#山科 #京都好き#京都散策#京都散歩#ドウダンツツジ #そうだ京都行こう#毘沙門堂 #京都好きな人と繋がりたい #京都が好きな人と繋がりたい #写真好きな人と繋がりたい #写真が好きな人と繋がりたい #ファインダー越しの私の世界 #kyoto#autumn#kyotoautumn #autumnleaves#kyotoautumnleaves#kyototravel#kyototrip#kyotojapan#japan

A post shared by あんがす・かわ (@angas185) on

Toskánsko

Toskánsko je čarovná oblasť Talianska v každom ročnom období. No na jeseň všetok ten ruch akoby stíchol a život sa tam spomalil. Okrem krásne sfarbenej prírody je to čas vinobrania, takže pohár vínka večer na terase je viac ako vítaný. Navyše, stále je ideálne teplo na to, aby si si užila výlety po okolí. Romantika tu dýcha všade naokolo.

Transylvánia

Táto časť Rumunska je známa najmä vďaka mohutným hradom a točitému horskému cestnému prechodu, Transfagarašskou magistrálou. Všetky stredovené hrady majú ešte tajomnejšiu atmosféru práve na jeseň. Ticho, hmla a farby jesene spôsobia, že sa budeš cítiť, akoby si sa vrátila v čase. No a cestou si naplno vychutnáš stromy v tých najrôznejších odtieňoch.

New York

Keď sa povie Central Park, každý si vybaví scény z filmov, kde sa ľudia prechádzajú zeleným parkom uprostred Manhattanu. Jeseň však tomuto parku vdýchne úplne inú podobu. Zrazu je z neho čarovný a oveľa pokojnejší park. Pri prechádzke ním sa budeš cítiť ako na inom mieste.

View this post on Instagram

Fall in Central Park 🍁 📸: @kjp

A post shared by NEW YORK IG (@newyork_ig) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.