Unsplash/sergio souza

Možno to poznáš. Ľudia o tebe hovoria, aká si veselá, usmievavá, milá a vždy optimisticky naladená. Len ty však vieš, čo sa za tvojím úsmevom skrýva. Že si už druhú noc nespala, pretože plačeš kvôli rozchodu. Nevieš komu by si sa zdôverila, tak pocity strachu, neistoty a osamelosti dusíš v sebe.

Keď v noci plačeš a cez deň sa usmievaš, si veľmi silná a muž, ktorý ťa opustil, je zbabelec. Nechceš ľudí zaťažovať svojím trápením, preto sa s tým snažíš bojovať sama. Mala by si však myslieť na to, že požiadať o pomoc nie je hanba. Ukázať svoju zraniteľnosť a slzy nie je niečo zlé. To nás naučila spoločnosť, no nemusíš ju počúvať.

Keď v noci plačeš a cez deň sa usmievaš, zvládneš v živote čokoľvek. Máš v sebe bojovnosť, ktorú mnohí nenájdu počas celého života. Mala by si si však uvedomiť, že takéto správanie nie je bežné.

Pravda o tvojich emóciách a láske je taká, že by si sa s nimi mala naozaj niekomu zdôveriť. Možno ti pomôže obyčajné vyrozprávanie sa alebo odbornejšia pomoc. Jedno je však isté – budeš sa cítiť lepšie.

Je pravda, že pocity by si v sebe nemala dusiť, preto robíš dobre, keď plačeš, no na druhej strane urobíš ešte lepšie, ak o nich niekomu povieš. Chápeme, že sa môžeš báť, cítiť neprijato a nemilovane, no uvidíš, že ti okolie bude chcieť pomôcť zabudnúť na rozchod. Teraz to tak nevnímaš, pretože mlčíš a nikomu nič nepovieš. To všetko sa zmení v okamihu, keď začneš rozprávať a rozhodneš sa podeliť o svoj príbeh.

Pomôcť ti však môže aj písanie, ktoré môžeš neskôr pretaviť do tvojej záľuby. Vďaka nemu dáš pocity na papier a nebudeš ich nosiť v sebe. Budeš mať ľahšiu dušu a myseľ, v ktorej sa odrazu nájde priestor aj na lásku, rodinu a priateľov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating