Photo by freestocks.org from Pexels

Fyzické dospievanie sa nedá úplne porovnať s tým emočným, môžeš si rozumieť lepšie so staršími ľuďmi, než so svojimi rovesníkmi. Samozrejme, sú tu aj výnimky. Lenže vnútorne cítiš, že ty v živote hľadáš už niečo iné a hlavne si vytváraš cestu k svojim úspechom. Ak ti to je známe, zrejme si už emočne vyspelá. Portál Exploring your mindDr. Julie Hanks a Live your true story uviedli tieto znaky.

Možno si rada vyjdeš s kamarátkami na pohárik vína, ale akonáhle dôjde k ohováraniu alebo intrigám, mysľou si inde. Nepotrebuješ negatívne myšlienky a rovnako sa snažíš ovládať svoje emócie. Čelíš svojim vlastným prekážkam a riadiš sa iba tým, čo je pre teba dôležité. Tvoj život, tvoje pravidlá. Ak si sa v tomto našla, prinášame ti ďalšie vlastnosti, ktoré by ti mohli byť podobné.

zdroj: Photo by Ali Pazani from Pexels

Dokážeš sa prispôsobiť a uvedomiť si vlastné chyby

Život máme iba jeden. Prečo by si sa potom mala nechať brzdiť niekým alebo niečím, čo ti bráni v tvojej ceste? Ak sa stretneš s istou toxickosťou, si schopná sa tejto situácií okamžite prispôsobiť a urobiť to, čo je pre teba najlepšie. Zároveň si uvedomuješ, že ani ty nie si dokonalá. Všetky máme svoje chyby. Čo je na tom ale najlepšie? Dokážeš sa z toho poriadne poučiť a dostať sa presne tam, kam potrebuješ.

Radšej byť zodpovedná, než sa stále sťažovať

Nie si dokonalá a nemôžeš byť v niečom 100% najlepšia. Mýliť sa je ľudské. Preto, keď sa niečo pokazí, si schopná priznať si svoju chybu a vyvodiť dôsledky. Lenže nemýľ si to so sebaobviňovaním. Všetci robíme chyby a je na tebe, ako sa k nim postavíš. Nepotrebuješ sa utrácať v smútku a plakať nad rozliatym mliekom.

Zároveň nepotrebuješ zvaľovať vinu na niekoho iného. Ty nie si tá, ktorá uteká pred problémami. Čelíš im a rovnako hľadáš riešenia a popri tom sa rozhodne nepotrebuješ zaoberať nezmysluplným sťažovaním.

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Si empatická a nikoho neodsudzuješ

Ideš von s kamarátkou, ktorá sa práve rozišla s priateľom. Keď počuješ dôvod ich rozchodu alebo vidíš, ako možno preháňa, si schopná sa od toho odosobniť a chápať ju. Dokážeš si rovnako vytvoriť ochrannú bublinku pred urážkami na tvoju osobnosť a si schopná sa o probléme slušne porozprávať.

Si empatická a vľúdna. Hoci máš na isté veci iný uhol pohľadu, nepotrebuješ nikoho odsudzovať. Dokážeš vyjadriť svoj názor a rovnako byť pripravená na nesúhlas. Zároveň sa aj ocitneš v situáciách, kedy vieš, že absolútne nemá zmysel nikomu niečo vysvetľovať.

Dopraješ ostatným

Uvedomuješ si, ako veľmi si ambiciózna. To ti ale nebráni v tom, aby si sa tešila z úspechov ostatný ľudí. Emočne vyspelá žena vie, čo od života chce a nikomu nezávidí. Sama vieš, koľko úsilia vkladáš do svojich cieľov. Prečo potom nepochváliť niekoho, kto rovnako tvrdo pracuje?

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Si sebestačná, ale dokážeš požiadať o pomoc

Iba ty rozhoduješ o svojom živote a kvôli tomu aj robíš isté rozhodnutia. Zároveň si tolerantná a dokážeš si vypočuť názory ostatných. Konečná voľba je však na tebe, lenže niekedy to môže byť ťažké. Požiadať o pomoc nie je žiadna hanba, či prejav slaboty. Je to skôr privilégium. Zober si to takto, mať v živote niekoho, komu sa môžeš s čímkoľvek zdôveriť je vzácnosť. Preto, ak máš tú možnosť, neboj sa požiadať o jednoduchú radu.

Dokážeš si zo seba vystreliť

Je len dobré, keď si zodpovedná a dokážeš brať veci vážne. Lenže ak budeš robiť iba toto, nemuselo by to byť dobré pre tvoju psychiku. Každý z nás potrebuje v živote smiech a humor. Veď sa dá pri tom skvelo odreagovať. Nabudúce, keď pôjdeš unavená z práce domov, vybehni na chvíľu s partiou von a uvoľni sa konečne.

Smej sa, ako len môžeš, aj keby všetky vtipy smerovali na teba. Nemusí ťa predsa zaujímať, kto si čo myslí. Záleží ti len na ľuďoch, ktorým rovnako záleží na tebe. Ak by si teda zbadala odsudzujúce pohľady cudzích osôb, usmej sa na nich tiež a viac sa nimi nezaoberaj.

Zdroj: Exploring your mindDr. Julie Hanks a Live your true story

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife