Vstávať skôr počas leta
Pexels/Andrea Piacquadio

Leto je obľúbené ročné obdobie väčšiny ľudí. Škola končí, prázdniny začínajú a mladí sa konečne môžu do sýtosti vyspať. Je to naozaj pravda? Neoplatí sa vstávať skôr a nájsť si svoj vlastný rituál? Samozrejme, že áno.

Pokiaľ by si pol dňa prespala, nič by si neho nemala. Nižšie nájdeš ďalšie 4 výhody skorého vstávania počas leta.

Východ slnka

Áno, áno, západy slnka sú krásne, no čo také východy? Koľkokrát si pozorovala východ slnka úplne nerušene? Vyskúšaj to v lete a veríme, že si to zamiluješ. Východ slnka ti dáva nádej na to, že aj po tom najhoršom dni na svete môže prísť lepší. Budeš sa počas neho dívať na (ne)hmatateľný dôkaz toho, že všetko sa raz na dobré obráti a nemusíš smútiť donekonečna.

Žena v slamenom klobúku
zdroj: Pexels/Alexander Stemplewski

Menej tepla

Azda tá najlepšia vec na skorom vstávaní počas leta je chlad. V skorých ranných hodinách ešte horúčavy neúradujú, preto môžeš (napríklad) raňajkovať v pokoji, piecť nejaký koláč, poprípadne si hneď ráno navariť obed alebo ísť do mesta na trh. Kým nie je dusno, zvládneš toho oveľa viac, ako si myslíš.

Viac produktivity

Tento bod nadväzuje na ten predchádzajúci. Keď vstaneš skôr, si viac produktívna, ako keby si vstala o jedenástej doobeda. Ráno tak stihneš veci, ktoré by si si inak odkladala na večer. Môžeš sa vrhnúť na práce okolo domu, upratovanie vnútri, spomínané varenie alebo pečenie, šitie, cestovanie dopravným prostriedkom alebo na cvičenie. Síce sa spotíš, ale tvoju produktivitu fyzická aktivita len zdvojnásobí.

Žena beží v daždi
zdroj: Pexels/Yana Moroz

Užívanie si ticha

Vstávať skôr sa oplatí aj kvôli tomu, že obvykle všetci ľudia ešte spia. Môžeš si tak nerušene užiť ticho, vypiť si kávu na balkóne alebo terase, naraňajkovať sa, prečítať si knihu, meditovať, prejsť sa po tichej ulici alebo len tak sedieť a odpočívať. Nazbieraš tak sily do nového dňa a stihneš sa aklimatizovať na horúčavu, ktorá nastane o pár hodín.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife