unsplash.com

Modré? Zelené? Či hnedé?

Všeobecne prevláda mienka, že modré oči sú tie najkrajšie. Mnoho ľudí, a hlavne žien, si zvykne svoje očičká vylepšovať v nejakej aplikácii na úpravu fotiek, a to len preto, aby vyzerali atraktívnejšie. No je naozaj modrá farba očí tou najžiadanejšou?

Čo sa týka výskumov, dokázané bolo len jedno: a to, že modrookých mužov viac priťahujú práve ženy, ktoré s nimi zdieľajú rovnakú farbu očí.

V ostatných prípadoch vedci testovali, či sa to, čo ľudia povedali, že je pre nich atraktívnejšie, naozaj aj zhoduje s tým, čo si vyberajú.

Zisťovali to tak, že daným účastníkom (433 ľudí z Nórska) výskumu ukazovali fotografie modelov s upravenými očami. Neukázalo sa, že by modrá farba očí bola pre ženy, či hnedookých mužov príťažlivejšou.

Vedci nám ponúkajú aj vysvetlenie, prečo práve modrookých mužov priťahujú modrooké ženy: „Predpokladáme, že táto selekcia u modrookých mužov je predmetom toho, aby dokázali odhaliť extra párové otcovstvo a znížiť otcovskú neistotu.“ V preklade to znamená, že modrooký muž má genetické vybavenie pre modré oči, nie je možné, aby s modrookou ženou mohli mať hnedooké dieťa. Jedine, ak by otcom dieťaťa nebol on.

V každom prípade vyberať si partnera na základe farby jeho očí je hlúpe. Človek (ktorý vie, čo od života a vzťahu chce) sa bude určite pozerať na iné kvality. Charakter, povaha, zlozvyky, spôsob komunikácie a intelekt je to, čo si na opačnom pohlaví všímam ja. A ak už by som si mala zvoliť určitú farbu očí, tak by to bola zelená 😉 .

 

Zdroj: spring.org.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife