Únava, nedostatok spánku, stres, … to všetko na tebe ľudia vidia už na prvý pohľad. A to „vďaka“ opuchnutým očiam, vačkom pod nimi a tmavými kruhmi. Nespôsobuje ich však iba dlhé bdenie, ale aj starnutie, zlé odličovacie návyky, a dokonca sú aj dedičné. Dá sa s nimi bojovať?

Ak si tieto kruhy zdedila a nie si jediná v rodine, potom ťa nepotešíme. Môžeš si dopriať tú najlepšiu starostlivosť, no vo výsledku ich maximálne iba zredukuješ. Nikdy sa ich nezbavíš úplne. Rôzne kozmetické a estetické kliniky už dnes ponúkajú riešenia, no ak si strážiš kasu či máš strach z malého zákroku, potom sa s tým budeš musieť iba zmieriť.

No ak sú výsledkom spomínaných faktorov a trápia ťa najmä ráno po zobudení, potom vyskúšaj zopár našich dobrých rád.

Náš výzor je odrazom nášho vnútra, takže by si najprv mala začať v tomto bode. Hneď ťa upozorníme na to, že tmavým kruhom a suchému očnému okoliu sa môžeš vyhnúť, ak prestaneš fajčiť. Nikotín totiž nadmerne vysúša pokožku. Rovnako tak aj alkohol. Keď k fajčiarom nepatríš a alkohol piješ zriedka, môžeš pokračovať k ďalším tipom.

Dbaj na zdravú stravu, pretože výživná potrava a dostatočný pitný režim sa odzrkadlia na tvojom zovňajšku. Kruhy a opuchy môžu byť náznakom toho, že ti nejaké živiny alebo vitamíny chýbajú. Najčastejšie to býva železo.

Keď si dáš pozor na životosprávu a budeš mať dostatočný spánkový režim, výsledky spozoruješ veľmi rýchlo. Potom už stačí len vybrať si tu správnu kozmetickú starostlivosť. Vyberaj si krémy alebo séra určené pre tvoj typ pokožky, na rozjasnenie a vyživenie očného okolia. V tomto prípade stav viac na kvalitu, aby si peniaze nevyhadzovala zbytočne.

No a čo ak ťa čaká dôležitý deň a ty potrebuješ SOS pomoc? Ak ti nepomôže studená voda na prebratie, prilož si pod oči čerstvo rozkrojenú uhorku alebo vychladnuté vrecúško od zeleného čaju. To sú triky, ktoré nie sú výmyslom iba vo filmoch!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.