Ak aj ty už istý čas pociťuješ, že tvoj život nie je na správnej ceste a necítiš sa šťastie, možno máš len počiatočnú depresiu, ktorú potrebuješ riešiť. Toto sú príznaky počiatočnej depresie, ktoré ti ozrejmia tvoju situáciu. 

Si veľmi žiarlivá. Žiarlivosť však nie je o druhých ľuďoch, ale o nás samých a o našom postoji k nám samotným. Ak neustále žiarliš na svojho partnera, nie je to o tom, že žiarliš na tú konkrétnu osobu, ale že si nevážiš samu seba a neustále si potrebuješ dokazovať to, že tvoj priateľ by ťa nepodviedol.

Stále si uchovávaš návyky, ktoré ťa vracajú späť. Si neustále na jednom mieste a nevie sa pohnúť ďalej, pritom jediné, čo potrebuješ, je zmeniť návyky a zamakať na sebe.

Znenávidela si ľudí. Neveríš už na dobro a každý je podľa teba človek, ktorý ťa chce len využiť. Si veľmi otrávená a najradšej tráviš čas sama, pretože sa necítiš v nijakej spoločnosti dobre.

zdroj: unsplash.com

Nedovolíš si cítiť sa dobre. Možno si povieš, že je to hlúposť, no koľkokrát si si už odoprela pocit šťastia a radšej si odišla? Skús sa nad tým zamyslieť.

Rýchlo sa rozrušíš. Veľmi rýchlo sa dokážeš naštvať a máš pokazený celý deň. Taktiež neznášaš kritiku a všetko, čo je inak myslené, je tým pádom zle. Aj to ťa opäť utvrdí v tom, že nemáš rada ľudí.

Snažíš sa niekde ukryť. Vytváraš si vlastný svet, v ktorom sa skrývaš pred všetkým a všetkými. Máš svoju „vlastnú realitu“, ktorá ťa drží v bezpečí a ty sa tam cítiš komfortne.

Si neustále v minulosti. Neveríš svojej budúcnosti a stále sa držíš v depresívnych častiach tvojej minulosti, ktorá ťa dáva dole. Nevieš sa jej zbaviť a stále premýšľaš nad tým, čo si mohla spraviť inak.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.