unsplash.com

Sociálne siete sú peklo, prečo je tomu tak? Pretože takmer všetok svoj voľný čas strávime za počítačom či telefónom. Snažíme sa každý moment zachytiť namiesto svojho srdca do fotoaparátu. Hodiny trávime úpravou fotiek, pričom sme hodiny sedeli pred zrkadlom. Snažíme sa nájsť do najlepší uhoľ, svetlo, kontrast a podobne. A hoci sa cítime zlomení a prázdni, sociálna sieť ukazuje niečo iné, dokonalé životy.

zdroj: unsplash.com

A vieš čo je na tom najhoršie? Že sa to snažíme ignorovať. Proste to naďalej robíme, hoci všetci vieme, že je to nesprávne. Prestali sme žiť, začali sme prežívať. A všetko je takmer umelé, nepravé a hrané. Len si spomeň, ako malá si hodiny trávila vonku, užívala si si detstvo, bavila si sa, smiala si sa, rozprávala, šantila a hlavne žila. Dnes?

Zachovalo sa z toho málo. Veľmi málo. Začala si žiť virtuálne. Dala si prednosť virtuálnemu svetu pred realitou. Vážne rozhovory sa zmenili na jednoduché správy na facebooku. Všetká tá konverzácia, ktorá bola, išla bokom, lebo dnes ti na to stačí len pár písmen a tlačidlo enter. Spomínaš si, ako si rada trávila čas so svojimi priateľkami?

Rozprávali ste sa o všetkom, často ste si hovorili ako sa máte radi, no a dnes, ti na vyjadrenie pocitov. „stačí“ len poslať nálepku, najlepšie nejakú zamilovanú- srdiečkovú. Spoznávala si svet, obdivovala si krásy, chodievala na lúku trhať kvety, prechádzky v prírode patrili medzi to najlepšie čo si mohla poobede robiť. Ale teraz ti stačí všetku tú krásu vidieť cez sociálnu sieť. Spoznávať sa vonku? A načo, však ti stačí kliknúť len na políčko „pridať priateľa“.

zdroj: unsplash.com

Zastavili sme sa v dobe, kedy nám je jednoduchšie odpísať na pár správ a pri náznaku najmenšieho problému dať „zablokovať“, ako posadiť sa za stôl a prediskutovať všetky možnosti, ktoré situácia ponúka. Je jednoduchšie venovať like na fotke niekomu, kto sa nám páči, ako mu to povedať do očí. Svoje životy sme začali skrývať a meniť ich pre „ideály“ sociálneho života. Len si priznaj, že vďaka tomuto všetkému ťa to núti čo najrýchlejšie dospieť. Premaľované tváre, umelé nechty, napichané pery a čo najviac vyzývavé oblečenie. Práve toto nám dáva Instagram za ideál krásy. Blbosť. Krása je to, čo máš vo svojom vnútri a nie na svojej tvári. A možno to teraz nechápeš, ale ver, že časom zistíš, čo je podstatné. A síce ťa to neohodnotí stovkami lajkov, komentárov a podobne, no pocit, ktorý ti to dá, nenahradí nič. Preto svoj čas tráv hlavne vonku, kde budú ľudia ktorých máš rada, pri dlhých rozhovoroch, pri výbuchoch smiechu, pri dobách ticha keď budete len tak sedieť a hľadieť na seba. Lebo život ktorý prežiješ, sa má odohrávať tam, vonku. Nie na sociálnej sieti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife