Keď čítaš tieto riadky, zrejme patríš aj ty do sveta introvertov. Do sveta, ktorý nie je hanblivý či divný, iba v ňom vládne pokoj, ticho a kreativita. Nie si čudáčka a nie je ani pravda, že nemáš rada ľudí. To všetko sú iba predsudky.

Niekedy sa pristihneš pri tom, že sama o sebe pochybuješ. Akoby si nikam nepatrila. Dívaš sa na fotky, ktoré postujú tvoji známi, vidíš ich veselé tváre na ďalšej párty, na ktorej si nebola. Hneď na to si uvedomíš, že by si sa tam cítila nesvoja.

Nechceš byť stredobodom pozornosti, nemáš rada ruch, nepotrebuješ mať milión priateľov, nerada strácaš čas, držíš sa svojich zásad, … a je to úplne v poriadku!

Tvoj život je zaujímavý, aj keď sa to možno iným nezdá. Stačí sa pozrieť na tvoje silné stránky. Si tak empatická ako málokto iný. Si ten človek, ktorému sa iní ľudia môžu úprimne zveriť, pretože v tebe nájdu pochopenie a odpovede na otázky. Si človek, ktorý nájde zmysel v každej sekunde svojho života.

Riadiš sa svojím srdcom a počúvaš svoj inštinkt. Ten ťa ešte nikdy nezradil. Máš svoje životné hodnoty, ktoré budeš navždy zastávať. Neexistuje nič na svete, kvôli čomu by si zradila svojho blízkeho. Pretože sa obklopuješ iba správnymi ľuďmi, ktorí si získali tvoju dôveru. A oni veria tebe.

Hľadáš životnú lásku, nie iba chvíľkové potešenie. Hľadáš skryté šťastie, nie dočasnú radosť. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.