unsplash.com

Nie vždy hovoríme ľuďom okolo seba pravdu. A to nie preto, že by sme ich nerešpektovali, ale sú situácie, kedy ich chceme chrániť pred pravdou, pretože nemusí byť príjemná. 

Existujú však spoločenské situácie, ktoré síce môžu byť akokoľvek nepríjemné, no je dobré svojim priateľom o nich aj tak povedať. Nie aby sme vytvorili trápnu situáciu či niekoho ranili, ale skôr im pomohli alebo uľavili sebe. Toto je zoznam 7 situácií, v ktorých by si mala byť vždy úprimná!

7. Povedať niekomu, že smrdí

Ak niekto smrdí, ľudom okolo je to nepríjemné, no nikto sa nedováži povedať to. Človek môže trpieť tým, že s ním ľudia nechcú komunikovať bez toho, aby tušil prečo. Ak máš teda pocit, že tvojej blízkej osobe smrdí z úst alebo cítiť jej telesný zápach, informuj ju. V konečnom dôsledku jej len pomôžeš tento problém odstrániť, aby sa ľudia pri nej necítili nepríjemne.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

6. Upozorniť na to, že míňa veľa peňazí

Samozrejme, je to každého osobná vec ako míňa svoje zarobené peniaze. Avšak aj blízka osoba má svoje práva a povinnosti. Napríklad, ak tvoj priateľ míňa množstvo peňazí na svoj koníček, zatiaľ čo ty peniaze odkladáš na spoločné bývanie. Diskutovať o financiách nie je pre množstvo ľudí príjemné, no diskutovať o tom treba, ak nechceš, aby jeden z vás zostal na mizine a dostal vás do nemilej situácie.

5. Priznať, že nemáte rovnaké záujmy

Či už ide o priateľstvo alebo vzťah, ľudia sa snažia stať súčasťou koníčkov toho druhého. Je prirodzené, že napríklad na začiatku tvojho vzťahu si prejavila nadšenie. Čím ste spolu dlhšie, skutočné záujmy sa vykreslia a môžeš zistiť, že máš iné preferencie na trávenie voľného času. Priznať to sa zdá byť ťažké, pretože nikto nechce sklamať svoju blízku osobu. Avšak, ak nevyjdeš s pravdou von, môžeš zostať vo vzťahu, v ktorom nebudeš spokojná.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

4. Povedať niekomu, že pribral

Ak niekto z tvojich blízkych začal výrazne priberať, môže to byť nesprávnou výživou alebo aj chorobou. Možno si to daná osoba sama nevšimla, alebo tento fakt len zanedbáva. Aj preto je dôležité sa jej na to opýtať. Nekritizovať a nesmiať sa. V každom prípade sa jej určite bude hodiť pomoc od blízkej osoby.

3. Priznať, že nechceš mať deti

Každý má so svojim životom plán. Je úplne normálne, že sa vidina tvojej budúcnosti nemusí zhodovať s predstavou tvojich blízkych. Spravodlivé je však povedať im pravdu, než im dávať falošnú nádej. Príkladom je to, ak tvoji rodičia túžia mať raz vnúča, no ty na to nie si stále pripravená, alebo aj vedomá, že nikdy nebudeš. Takúto informáciu nemusia spočiatku prijať, ale postupom času si na tvoju životnú voľbu zvyknú. Priznať by si sa mala aj priateľovi, ak spomenul, že by raz deti chcel mať. Nepovedať mu to by nebolo voči nemu fér.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

2. Povedať mu, že už ho nemiluješ

Jedna z najťažších situácií, ktorá môže vo vzťahu nastať. Zistenie, že už nie si šťastná a v skutočnosti ho nemiluješ. Ťažké je priznať to už len samej sebe. Ide o dôležitú pravdu, ktorá ho môže raniť, no musíš s ňou vyjsť von čím skôr a nestrácať čas dávaním falošnej lásky.

1. Priznať vážnu chorobu

Ak sa ľudia dozvedia o tom, že sú vážne chorí, snažia sa túto pravdu pred svojimi blízkymi tajiť. Nechcú, aby sa trápili, alebo si ich brali na starosť. Podľa odborníkov však v ťažkých chorobách pomáha práve pomoc a podpora od rodiny a priateľov. Ľudia, ktorí sú súčasťou tvojho života si zaslúžia vedieť pravdu. Ak to nechceš povedať všetkým, vyber si aspoň 1 – 2 osoby, ktorým sa zveríš. Nechávať si túto pravdu pre seba ti iba priťaží.

 

Zdroj: brightside.me

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife