Tanec nevesty a ženícha

Hlavná svadobná sezóna sa už nezadržateľne blíži a ak si aj ty jednou z budúcich neviest, zrejme máš toho na starosti viac než dosť. Vyzerá to tak, že bez ohľadu na to, či chystáš s partnerom veľkú alebo malú oslavu vaše lásky, je veľa vecí, pre ktoré sa musíte rozhodnúť spoločne. Jednou z nich bude aj váš prvý novomanželský tanec.

Na mnohých slovenských svadbách je tradíciou, že sa oslava otvára tým, že si mladomanželia zatancujú pred hosťami na nejakú romantickú pesničku. Po nej častokrát nasleduje aj tanec s rodičmi. Ak práve tieto 2 tance mať budete aj vy, určite hľadáš ideálny song, ktorý by sa k tomu hodil.

Nevieš, či zvoliť niečo rýchle alebo pomalé? Má to byť romantické alebo to môže byť aj vaša obľúbená pesnička, ktorá vás vystihuje? A čo text – budú mu všetci rozumieť, ak nebude po slovensky? To sú otázky, ktoré by si si mala najskôr vyjasniť.

My ti prinášame 10 tipov na piesne pre novomanželský tanec a rovnako 10 aj na ten s rodičmi.

1. Dara Rolins a Marián Čekovský – Love Song

2. Peter Cmorik – Spolu zostarnúť

Vyberajte najmä podľa srdce

3. Janais – Naveky

4. Basawell – Beriem si ťa beriem

5. Sám sebou – V šťastí aj v nešťastí

Prvú 5-ku tvoria piesne v slovenskom jazyku, ktoré patria k veľmi obľúbeným, no nie všetky sa hrajú až tak často. Ak chceš, aby všetci rozumeli slovám a bolo to vďaka tomu dojemnejšie, potom bude niektorá z nich ideálnou voľbou.

Ak ti však nezáleží až tak na tom, aby všetci chápali význam slov, nižšie nájdeš aj niečo zahraničné. Dlhé roky sa na prvých miestach držal Ed Sheeran so songom Perfect, no rovnakú šancu by mohol dostať aj jeho duet s Taylor Swift, The Joker And The Queen.

6. Tereza Kerndlová – Schody z nebe

7. Ben E. King – Stand by me

8. Imagine Dragons – Next To Me

9. Ed Sheeran – The Joker And The Queen (feat. Taylor Swift)

10. Elvis Presley – Can’t Help Falling In Love

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating