Vlastným menom Julia Fiona Roberts, narodená 28.10.1967, ako dcéra príležitostnej herečky a predavača vysávačov. Keď mala Julia štyri roky, rodičia sa rozviedli a o šesť rokov na to jej otec zomrel na rakovinu. Vďaka silným dioptriám a veľkým ústam si počas dospievania užila veľa posmeškov.

Ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní a ani to ju nedonútilo sa tomu podmaniť!  V tom čase mala veľký sen, stať sa veterinárkou. Po ukončení Campbell High School sa spojila s dvomi staršími súrodencami a spolu navštevovali hodiny herectva. Veľká kariéra na dosah!

Na portáli insider.com nájdeš viac ukážok z jej tvorby, my sme vybrali to najlepšie z najlepšieho!

Rok 1993 znamenal pre Juliu veľmi veľa. Úspešný film PRÍPAD PELIKÁN na motívy románu Johna Grishama jej priniesol slávu, po ktorej nejeden baží. Dvadsaťpäťročná študentka práva Darby Shawová vypracuje v priebehu niekoľkých dní teóriu o atentáte, ktorý sa udial vo Washingtone. Podľa nej sú do prípadu zapletené najvyššie politické miesta.

V roku 2000 si zahrala vo filme podľa skutočnej udalosti ERIN BROCKOVICH. Hrala tu drzú slobodnú matku, ktorá sa svojským spôsobom zamestná ako asistentka v advokátskej kancelárii, kde odhalí ekologický škandál, preslávi seba aj svojho zamestnávateľa a vysúdi doteraz najvyššie odškodné v americkej justícii. Film priniesol Julii cenu akadémie za najlepšiu herečku a definitívne ju zaradil medzi najlepšie platené herečky Hollywoodu.

PRETTY WOMAN, klasika, ktorá jednoznačne k Roberts patrí. V tejto romantickej komédii si herečka zahrala po boku známeho herca Richarda Gereho. Zahrala si prostitútku, ktorá sa má počas filmu zmeniť na veľkú dámu.  Ako dopadne táto premena?

V filme NEVESTA NA ÚTEKU si herečka zahrala mladú Maggie, ktorá má vo zvyku utiecť svojmu snúbencovi spred oltára. Niekoľkokrát sa jej to aj podarilo. Ako to dopadne v prípade jej svadby s novinárom, ktorý prišiel o nej napísať článok, no nakoniec sa do nej zamiloval? Tak to sa buď dozvieš tým, že si to pozrieš, alebo už to vieš?

Zdroj: insider.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.