instagram.com/simpsonsfans

Homer Simpson. Fiktívna postavička z obľúbeného kresleného seriálu Simpsonovci je populárnou televíznou ikonou, ktorá rástla s mnohými z nás. Je manželom pôvabnej Marge, s ktorou má tri deti, syna Barta, dcéru Lisu a najmladšieho uzlíka, Maggie.

Určite si aj pár častí videla a určite si aj ty zachytila výroky tejto postavičky, ktoré ťa nielen pobavili, ale svojím spôsobom ukrývali niečo hlbšie. Tak dnes ti prinášame tie najlepšie citáty, ktoré si mohla za éry Simpsonovcov počuť… Toto sú oni!

Pripíjam na alkohol – zdroj a riešenie všetkých problémov.“

„Čóó, 20 dolárov!? Chcel som arašid. (Mozog: Za 20 dolárov si môžeš kúpiť veľa arašidov.) Vysvetli ako. (Mozog: Peniaze sa dajú vymeniť za majetok a služby.)“

„Bart, s 10 tisíc dolármi, budeme milionári! Môžeme si kúpiť hocijakú užitočnú vec, ako… lásku!“

„Nevadí mi byť nazvaný klamárom, keď klamem, idem klamať alebo som práve doklamal, ale vadí, KEĎ HOVORÍM PRAVDU!“

„Najprv si nechcela, aby som poníka kupoval a teraz zase chceš, aby som ho predal! Tak sa už konečne rozhodni!“

„Nie je jednoduché klamať tehotnú manželku a starať sa o malého spratka, ale ja to všetko zvládam a ešte mi každý deň ostáva osem hodín na televíziu“

„Dobre, prestaň panikáriť. Zarobím nejaké peniaze tým, že predám jednu zo svojích obličiek. Jedna mi stačí.“

Tak už si si vybrala? I keď sa môže zdať, že to majú byť len také citáty pre zasmiatie sa, ver, že skrývajú v sebe hlbšiu životnú podstatu. Nie nadarmo sa točia i kreslené filmy. Majú nám ukázať mnohokrát to, kde robíme chyby, ako sa správame a čo by sme si mali začať všímať. Určite si si všimla, že rodina Sompsonovcov znázorňuje v podstate nás, našu spoločnosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife