unsplash.com

Keď stretneš niekoho, kto dospel príliš rýchlo, budeš to poznať. Žena, ktorá dospela rýchlejšie sa správa inak. Je empatická, chápe ľudí a vo svojom vnútri má starú dušu, ktorá uprednostňuje lásku pred nenávisťou.

Pravda o nej je, že bola nútená rýchlo dospieť. Bola vystavená nevhodným udalostiam, ktoré videla a tak sa musela naučiť robiť veci, ktoré predtým jej priateľky ešte nevedeli. Žena, ktorá vyrástla rýchlo, aj rýchlo získala kontrolu nad svojim životom.

Keď vyrastáš v podmienkach, ktoré ti spôsobujú slzy a bolesť, dozvieš sa o svete krutú pravdu. Vieš, že svet nie je ku každému spravodlivý a že niektorí ľudia majú viac a niektorí majú menej. Dozvieš sa, že občas peniaze hýbu svetom a že bez nich sa nepohneš. Postupne sa dozvieš aj to, že ľudí viac zaujímajú ľudia s rešpektom a inteligenciou.

 

Nikdy nedospeješ len preto, pretože to chceš. Žiadne dieťa sa ešte nezobudilo s tým pocitom, že chce byť zodpovedné za všetko, čo urobí a chce byť nezávislé.

Stane sa to preto, pretože zažiješ veľa bolesti. Hlavne takej, ktorá ťa úplne odlíši od ostatných. A zrazu si uvedomíš, že si ešte príliš malá, ale už si dospelá. Si žena, ktorá je sebestačná, ktorá si vie uvariť jedlá, ktoré by iní nezvládli. Si žena, ktorá rozmýšľa úplne inak ako tvoje priateľky. Si žena, ktorá má vlastný názor. Si žena, ktorá vie zarobiť peniaze, pretože z niečoho musí žiť. A zrazu pochopíš, že si silná. Že si bola hodená do života dospelákov príliš rýchlo – no prispôsobila si sa.

Prevzala si zodpovednosť nad svojim životom. Nie si na nikom závislá, vieš stáť na vlastných nohách, nikoho nemusíš prosiť o pomoc a nie si rozmaznaná.

Niektorí hovoria, že byť dospelý je nuda. Toto však nie je prípad ľudí, ktorí museli dospieť príliš rýchlo. Pre nich to je niečo, čo im otvorilo dvere do nového sveta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife