Unsplash/Esther Tuttle

Láska nie je bezchybná. Totižto, nikto nie je dokonalý a z času na čas sa pomýliš aj ty. Dôležité je, aby si sa ospravedlnila a v budúcnosti už túto chybu neopakovala.

Čo však robiť v tom prípade, keď niekto urobí vo vzťahu chybu, ktorá sa nedá len tak ľahko odpustiť a zabudnúť? Veľa dvojíc (alebo jeden z dvojice) sa rozhodne pre rozchod. Sú však Vianoce, všetci sú na seba milí, láskaví, usmievajú sa a majú priateľskú náladu. Oplatí sa dať v takejto situácii druhú šancu ex priateľovi?

Možno ťa atmosféra horiacich sviečok rozcíti a budeš chcieť, aby ťa opäť ľúbil. Možno ťa roznežní padajúci sneh a budeš si želať, aby si sa s ním mohla ísť prejsť do prírody. A možno ťa rozplače film o kúzle Vianociach, kde sa všetci milujú, a pocítiš smútok, že pri sebe nikoho nemáš. A práve na neho ti padne myšlienka, ovládne ťa nostalgia a budeš mu chcieť dať opäť šancu.

Môže to byť takto, no môže sa stať aj opačná situácia. Možno si uvedomíš, že je vlastne dobre, keď ste sa rozišli, pretože na Vianoce nežiješ v jeho klamstvách. Možno je lepšie, keď ste sa rozlúčili, pretože môžeš hľadať niekoho, s kým budú tie budúce sviatky omnoho lepšie a plné úprimnej lásky. Možno si rozchod potrebovala na to, aby si si uvedomila, aká je tvoja hodnota a že si nezaslúžiš, aby ti niekto klamal, podvádzal ťa, hovoril o tebe zlé veci a nebol na teba dobrý.

Zaslúžiš si Vianoce, ktoré prežiješ v obklopení rodiny a ľudí, ktorí ťa milujú. Ak taký tvoj bývalý partner bol, no rozišli ste sa pre maličkosť, pokojne tomu daj ešte šancu. No ak vieš, že si s ním prežívala toxický vzťah a tých šancí dostal už viac ako dosť, bude lepšie, ak to pustíš. Nič by sa nezmenilo. Nechaj v sebe ustáliť svoje pocity. Prehodnoť si všetky pre a proti. Ktorá miska váh prevažuje?

Ako to teda cítiš? Myslíš, že je práve on ten pravý? Pokiaľ áno, daj mu to vedieť. No ak nie, neblokuj zbytočne cestu tvojej budúcej láske.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating