instagram/movie_snack

Vzťahy nebývajú ako v romantických filmoch. V skutočnom živote to nie je vždy ideálne, no občas aj o čosi horšie, ako by malo byť prípustné. Žiaľ, nikdy nevieme, čo sa môže diať za dverami domu, v ktorom žije, na prvý pohľad dokonalý pár. 

Ak hľadáš poriadne napätie a chceš sa pohrať s nervami, potom ti prinášame zopár filmov, ktoré sa venujú práve tejto tematike. Dajú ti možnosť nahliadnuť do tohto temného sveta partnerského násilia a možno ti v niečom aj otvoria oči.

The Pastor’s Wife

O mnohých násilníkoch sa hovorí, že na pohľad vyzerali ako dobrí muži. A čo v prípade, keď ide priamo o pastora, ktorého zbožňujú stovky ľudí? Uveril by vôbec niekto tomu, že by bol schopný udrieť svoju manželku?

V tomto filme bude musieť milujúca matka troch dcér dokázať, že musela urobiť to, čo bolo nutné pre ich ochranu.

Die Ungehorsame

Tento nemecký film z roku 2015 vystihuje jeden z faktov, prečo ženy nepožiadajú o pomoc, keď ju potrebujú, ale práve naopak, s tyranom naďalej ostávajú a veria, že ho milujú. Sú presvedčené, že všetko je to len ich vina. Až kým sa to neskončí tragicky…

Enough

Starší film, ktorý však rozhodne stojí za pozretie. Jennifer Lopez v hlavnej úlohe bude ženou, ktorej budeš držať palce až do poslednej sekundy. Pred svojím násilným mužom uteká s malou dcérkou, no on jej je stále v pätách. A tak jej neostane nič iné, len mu vrátiť to, čo jej dlhé roky on sám venoval.

Sleeping with the Enemy

Aj tento film patrí medzi tie staršie, a taktiež v ňom hrá legendárna herečka – Julia Roberts. Tá vymyslí takmer dokonalý plán, ako utiecť pred manželom, z ktorého má strach a zahrá vlastnú smrť. Avšak, on príde na to, že sa mu ukrýva a rozhodne si ju vziať späť.

The Perfect Guy

V tomto filme si môžeš pozrieť, aké to je, ak máš hroznú smolu a nalepí sa na teba chorobný žiarlivec, ktorý si ťa chce získať iba pre seba. Leah si po rozchode s partnerom nájde novú známosť – Cartera. I keď je ním očarená, rýchlo príde na to, že má agresívne sklony a rozhodne sa „randenie“ s ním ukončiť. On to ale v pláne nemá.

Jusqu’à la garde

Francúzsky film, ktorý sa na domáce násilie nepozerá iba z pohľadu ženy, ale aj dieťaťa. Práve deti pri rozvodoch najviac trpia. Čo však v prípade, že sa chlap cez svojho potomka rozhodne pomstiť svojej bývalej? A čo ak to dieťa musí tráviť čas s otcom, z ktorého má strach?

Private Violence 

Na záver sme vybrali jeden dokumentárny film. Ten sa zameriava na spomínanú problematiku a je aj výpoveďou žien, ktoré si ňou prešli. Dokážu skutočné udalosti odhaliť odpoveď na otázku, ktorá zaujíma každého? Prečo jednoducho neodišla?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife