instagram.com/mademoiselleschic

Každý máme svoje filmy, na ktorých sme vyrastali, na ktorých sme dospeli. Život je však dosť hektický a nie vždy máme čas si oprášiť naše filmové spomienky a pozrieť si to ešte raz. A možno sme už na niektoré aj zabudli. A možno aj ty!  

Zahraničný portál seventeen.com spísal a dal dokopy všetky top filmy z tínedžerského prostredia, a my sme ti vybrali top trojku, ktorá je proste legendárna. Prvé lásky, dospievanie či rozchody. Nech sa páči, toto sú oni! Pamätáš na ne ešte?

Diabol nosí Pradu

Medzi najznámejšie herečky vo filmoch pre násťročných patrí rozhodne ikonická Anne Hathaway. I keď má na svojom konte niekoľko úspešných serióznych filmov, určite snímok Denník princeznej je legenda medzi tínedžerskými filmami. V ňom si zahrala princeznú Miu Thermopolis.

Ale ani snímok Diabol nosí Pradu nezaostáva a určite sa to oplatí pozrieť. V úlohe Andy Sachs, mladého dievčaťa, ktoré nastúpi do prestížneho módneho magazínu ako asistentka prísnej šéfredaktorky Mirandy Priestly, ktorú stvárnila Meryl Streep.

Popoluška: Sladkých šestnásť

Ak si patrila medzi fanúšičky Seleny Gomez, tak ani tento film ti určite neušiel. Selena tu v hudobnej adaptácii klasického príbehu stvárnila stredoškoláčku Mary, ktorá žije s macochou a dvomi zlými sestrami a túži sa stať tanečníčkou v novom klipe jej princa, slávneho speváka Joeyho Parkera. Musíme uznať, že bol tam fakt na zjedenie.

Harry Potter

A do tohto zoznamu bezpochyby patrí aj tínedžerská čarodejnícka sága Harry Potter. No položme si ruku na srdce, ktorá z nás to nevidela aspoň dvestotritisíckrát a ktorá z nás to nežrala? Za pomoci svojich spolužiakov a dobrých čarodejníkov musí mladý čarodejník zachrániť svet pred Voldemortom (ktorého meno sme práve vyslovili a nemali).

Sedem kníh legendárnej J. K. Rowlingovej sa dočkalo filmového spracovania do ôsmich filmov a predstaviteľ Harryho sympaťák Daniel Radcliffe sa za posledných 10 rokov okrem filmov objavil aj v piatich úspešných divadelných hrách. Tak čo, na ktorý film sme ti urobili najviac chuť?

 

Zdroj: seventeen.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife