Životná láska niekedy nie je tá posledná…

Mnoho ľudí zažilo niečo, čomu hovoríme tá láska. Taká tá veľká, ohromujúca, epická láska. Taká tá láska, ktorá je sprevádzaná obrovským ohňom, ktorý ničí všetko, čo mu príde do cesty. Taká tá láska, ktorá príde do nášho života a potom už nič nebude rovnaké, ako predtým. Taká tá láska, ktorá popiera všetky zákony fyziky. Taká tá láska, o ktorej sa píšu romány a symfónie. Taká tá láska, o ktorej ste si ani nemysleli, že môže existovať. Taká tá láska, o ktorej sa hovorí, že je životná.

Keď budete mať v živote to šťastie, tak aj vy sa stretnete s týmto druhom lásky. Aj vy stretnete niekoho, koho budete považovať za svoju životnú lásku. Budete ho ľúbiť tak silno a mocne, až to nebude možné. Oddáte sa mu úplne celá, od hlavy až po päty, zvnútra aj zvonku. Nič nebude v porovnaní s tou láskou tak silné.

Ale je tu jedna vec, ktorú vám rozprávky nepovedia – a to, že niekedy aj stretneme lásku nášho života, no nakoniec s ňou nezostaneme.

zdroj: unsplash.com

Určite si hovoríte, ale ako je to možné? Veď keď už sme našli nášho životného partnera, veď keď už sme našli presne to, čo sme hľadali, veď keď už sme našli našu chýbajúcu polovičku, ako je možné, že ju niekedy necháme len tak odísť?

Nie vždy zostaneme s našou životnou láskou, pretože v skutočnom svete láska nedokáže úplne všetko. Niekedy nedokáže prekonať všetky priepasti, ktoré vznikli, alebo sa niekedy nedokáže vysporiadať so vzdialenosťou. S ťažkými a komplikovanými povahami. S našou vlastnou hlúposťou.

Nie vždy zostaneme s našou životnou láskou, pretože, aj keď je to zvláštne, niekedy sa tieto naše cesty uberajú úplne iným smerom. Možno vy chcete domček na dedine a veľkú rodinu, zatiaľ čo vaša životná láska dychtí po kariére a veľkomeste. Možno vy chcete preskúmať celý svet, no vaša životná láska je príliš ustráchaná, aby vyšla vôbec von.

Niekedy jednoducho ak chcete zachrániť vás oboch, musíte nechať vašu životnú lásku ísť. Ale, to neznamená, že to už ďalej nebude vaša životná láska.

zdroj: unsplash.com

Vždy na ňu budete spomínať. Dala vám tak veľa. Naučila vás tak mnoho. Smiali ste sa, plakali, užívali si a trpeli. Všetko ste cítili. A všetko ste cítili intenzívnejšie, ako kedykoľvek predtým. Vaša životná láska vás úplne zmenila  a vyformovala z vás človeka, akým ste dnes. Nech už to bolí akokoľvek, nikdy ju nebudete ľutovať. A čo je možno ešte zvláštnejšie, nikdy nebudete ľutovať, že ste ju nechali odísť.

Pretože milovať niekedy znamená nechať ísť. A to aj v prípade, že sa musíte rozlúčiť s niekým, koho považujete za svoju životnú, epickú lásku.

zdroj: thoughtcatalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.