Je šialené, ako sa za určité obdobie vedia zmeniť city a láska.

Ako sa vie zmeniť každodenná láska, každodenné bozky a objatia na niečo, čo nám už mesiace chýba. Viem, že je to bolestivé. Viem, že si už niektoré veci prikrášľuješ, pretože so zlými spomienkami sa žije ešte ťažšie. No viem, že toto je pre teba.

Pre ženu, ktorú tu zanechal muž.

Viem, že je ťažké zobudiť sa a uvedomiť si, že on už nie je časť z teba. Že sa to už nikdy nezopakuje. Že už sa do neho nikdy nemôžeš zaľúbiť. Niekedy však počuješ jeho hlasy predtým, ako zaspíš. Opakuješ si ich v hlave a želáš si, aby bol teraz tu a šepkal ti ich reálne. 

zdroj: unsplash.com

Lenže, ty si majstrovské dielo, žena. Ty si to, čo on nevidel. On to nemohol ani cítiť, pretože ťa nevedel obsiahnuť. Bola si pre neho príliš dobrá. Mala si príliš veľa temperamentu, bola si príliš divoká, príliš si ho milovala a on sa zľakol. 

Želám si, aby si zistila, že on si nezaslúži žiadne tvoje slzy. Nezaslúži si ťa vôbec. Nikdy si ťa nezaslúžil, pretože si bola všetko, čo by chcel, ale nevedel to pochopiť a tak odišiel. 

Stratil ťa. 

Stratil ženu, ktorá by mu dala všetko. Lenže, je to jeho strata, nie tvoja. On si to uvedomí. 

A zatiaľ… 

Viem, že to bolí. Viem, že je to zlé. Viem, že si mu dala celé svoje srdce. No nie je to tvoja chyba, nie a nie. 

Je medzi vami koniec, ale ver mi, príde niečo krajšie. Veci z minulosti už nezmeníš, ľudia z minulosti už asi nebudú s tebou a momenty z minulosti sa už nikdy nezopakujú. Akceptuj to. A dúfam, že raz budeš vedieť, že to všetko nikdy nemalo patriť na piedestál, kam si to dala.

Nikdy tam nemalo patriť niečo, čo tu bolo len chvíľu. 

Zaslúžiš si niečo viac. Niečo oveľa oveľa lepšie. Niečo, čo tu bude navždy. Lásku, ktorú dáš na piedestál a nikdy neodíde. Lebo tá láska bude pravá a bude ťa milovať najviac na svete. 

Ver mi. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.