Cestovanie. Jedna z najpopulárnejších tém internetu. Musím sa priznať, ja sama sa o ňu dosť zaujímam, každý deň scrollujem Instagram a prechádzam si rôzne cestovateľské profily. Celkom tým ľuďom, ktorí si môžu dovoliť cestovať po celom svete závidím. Investujú do toho množstvo peňazí a potom si domov prinesú jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Ale keďže ja som hrdá Slovenka, predstavím vám SLOVENSKO. Ukážem vám pár miest, ktoré by ste práve na Slovensku mali určite navštíviť.

Slováci si nevážia krajinu, v ktorej žijú. Síce sme jedna z najmenších krajín v Európe, ale máme sa čím pýšiť. Máme nádhernú prírodu, ktorá nás obklopuje na každom kroku, plesá a hory, rôzne jazerá a rieky, či kultúrne pamiatky.

1. LOMNICKÝ ŠTÍT

Druhý najvyšší štít Vysokých Tatier, Slovenska a celých Karpát. Má okolo 2633,9 metrov. Nadchne vás jeho jedinečný výhľad na podhorie a okolité štíty. Jedinou nevýhodou je, že na vyhliadke môžete stráviť maximálne 50 minút. Môžete sa naň dostať lanovkou, ktorá je turistom sprístupnená od roku 1941.

zdroj: pixabay.com

 

2. LIPTOVSKÁ MARA

Najväčšia vodná nádrž na Slovensku. Prilákala už nespočetne veľa nadšencov turistiky a cykloturistiky a možno priláka aj vás. Ponúka vám najmä svoje okolie, ktoré sa dá využiť na rodinné prechádzky a výlety. Zo strediska v Liptovskom Trnovci je možné sa vydať na vyhliadkovú plavbu po Mare.

zdroj: pixabay.com

 

3. SLOVENSKÝ KRAS

Presúvame sa na juhovýchod Slovenska. Konkrétne do Slovenského krasu. Táto oblasť, ktorá je mimochodom zaradená aj do kultúrneho dedičstva UNESCO, má 7 planín a je budovaná množstvom dolomitov a vápencami. Nachádza sa tu niekoľko jaskýň svetového významu, takže zážitky, ktoré si odtiaľto odnesiete, budú nezabudnuteľné. 

zdroj: pixabay.com

 

4. ZOO KONTAKT – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Takáto zoo priláka nielen deti, ale aj dospelých. Myslím si, že každý by si chcel v živote skúsiť pohladkať leva, opicu či skákať s klokanmi. Táto zoo vám ponúka spoznať živoť zvierat z rôznych kútov sveta priamo na vlastné oči. Ja sama som tam ešte nebola, ale určite by som sa tam raz chcela ísť pozrieť.

zdroj: pixabay.com

 

5. SLOVENSKÝ ORLOJ V STAREJ BYSTRICI

Možno pre niekoho neznáme miesto, ale pre veľa ľudí veľmi zaujímavé a dôležité. V rámci rekonštrukcie námestia bol v obci postavený jeden z najmladších orlojov na svete a prvý orloj na Slovensku, dokončený v roku 2009. Jeho autorom je významný slovenský sochár Viliam Loviška.
Na tomto mieste som už bola a musím povedať, bol to neskutočný zážitok. Nezaujal ma len samostatný orloj, ale aj námestie a zrekonštruovaná škola. 

zdroj: pixabay.com

Dúfam, že som niekoho z vás motivovala spraviť si rodinný výlet a snáď navštívite aspoň jedno z tých miest.
Vážte si Slovensko a cestujte.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.