freepik.com

Leto sa blíži a ty nevieš, čo s voľným časom?
Jednou z možností je užiť si dovolenku pri mori. My ti pomôžeme vybrať tie podľa nás najlepšie letné dovolenkové destinácie, ktoré letia toto leto. Predstavujeme ti našich TOP 5 destinácií pre leto 2017.

Číslo 5.  Chorvátsko – Dubrovník
Začneme posledným miestom, nech si to posledné najlepšie necháme na koniec.
Dubrovník je známy tým, že patrí k tým najkrajším chorvátskym mestám nachádzajúcim sa na brehu Jadranského mora. Dubrovník sa nachádza v južnej časti Dalmácii. Okrem blízkosti mora Dubrovník ponúka krásne historické centrum, obklopené hradbami. Súčasťou je aj pláž Banje, ktorá bola vyhlásená za jednu z najkrajších pláží. Nie len samotné mesto ale aj jeho okolie má čo ponúknuť. Jedným z miest, ktoré si určite zaslúžia pozornosť je Knežev dvor, palác, ktorý v sebe ukrýva dejiny mesta.

shutterstock.com

Číslo 4.  Grécko – Korfu
Nachádza sa pri Albánsku, na rozhraní Iónskeho a Jadranského mora. Okrem iného je Korfu jedna z najvyžiadanejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku. Pokiaľ máš rada/rád Grécko, určite poznáš ich skvelú kuchyňu, pokiaľ nie, rozhodne si tam tvoj žalúdok príde na svoje, k dobrej večeri si môžeš dopriať aj najznámejší grécky alkoholický nápoj Metaxu, ktorá patrí tiež k zaujímavostiam krajiny, pretože sa vyrába z ich tajnej domácej receptúry, okrem skvelého jedla a svetoznámeho alkoholu sú obyvatelia mesta známy svojou pohostinnosťou. Ak sa rozhodneš pre Korfu, rozhodne nevynechaj ani pamiatky ku ktorým patrí napríklad Palác sv. Juraja a Michala v ktorom sa nachádza múzeum s najbohatšou zbierkou v Európe.  Najkrajší výhľad z tejto destinácie ti ponúkne dedinka Lakones.

shutterstock.com

Číslo 3.  Brazília – Rio De Janeiro
Aby sme neprezentovali len destinácie Európy, predstavujeme ti aj svetoznáme Rio de Janeiro, ktoré sa tiež teší z veľkej návštevnosti turistov. Pokiaľ si správne šetril/šetrila, rozhodne ti odporúčame svoje úspory využiť úspory na tento štát. Rio sa nachádza v juhovýchodnej Brazílii. Dnes je Rio známe karnevalami či energickou sambou a samozrejme nádhernými plážami s bielym pieskom ako vo filme. Ak ťa zaujíma história, Rio ti okrem skvelých historických centier ponúka aj známu gigantickú sochu Ježiša Krisa Vykupiteľa, z ktorej je nádherný výhľad.  Rio je navyše zaujímavé aj svojím počasím. Teplota sa tu celoročne pohybuje  okolo 20° a prší tu len zriedka, obyvateľom však neprekáža ani dážď, pretože tam prší krátko a dážď si teda dokážu vychutnať.

commons.wikimedia.org

Číslo 2. Španielsko – Kanárske ostrovy
Myslíme si, že Španielsko je jednou z najteplejších a najkrajších krajín Európy. Nachádzajú sa v ňom aj známe Kanárske ostrovy. Na ostrovoch môžete vidieť vysoké pohoria, nádhernú prírodu, piesočnaté či vulkanické pláže, kde sa dá donemoty prechádzať a dýchať čerstvý vzduch. Keby som sa mala rozhodnúť, ktorý z ostrovov navštíviť, bol by to ostrov Tenerife.  Nákupné maniačky a maniaci tu nájde veľa obchodov a nákupných centier. Nočné tvory  si tu tiež prídu na svoje, pretože diskotéky tu bývajú do svitania. Ak sa medzi vami nájdu aj skalopevný fanúšikovia turistiky, Tenerife ponúka aj nádherné hory, v ktorých si určite prídu na svoje. A samozrejme jednou z veľkých lákadiel takejto turistiky môže byť aj objavovanie zabudnutých plážach, na ktorých si po turistike môžeš zaplávať a nachytať trochu bronzu.

123rf.com

Číslo 1. Španielsko – Ibiza
Pam pa da dááám. Máme tu prvé miesto, na ktorom sa umiestnila Ibiza. Ibiza patrí k najväčším a najkrajším ostrovom Baleárskych ostrovov. Patrí k ideálnym miestom na strávenie letnej dovolenky, pretože sa nachádza na západe Stredozemného mora a okrem iného patrí k významnej turistickej destinácii. Hádaj, prečo je Ibiza na prvom mieste? Je to predsa najznámejšie miesto pre párty a nočný život. Každý rok na nej vystupujú  známy Dji v najlepších tanečných kluboch na svete, ako napríklad Antonio alebo mesto Ibiza. Párty predsa patria ku každej dovolenke, tak prečo toto leto nezažiť jednu z najväčších párty na  svete? Ak patríš k milovníkom zábavy v tomto podaní neváhaj. Okrem nočnej zábavy, má taktiež starobylé opevnené centrum hlavného mesta ostrova Dalt Víla, takže pokiaľ máš rád históriu aj na tomto ostrove si prídeš na svoje. Keďže prezentujem dovolenkové destinácie, Ibiza má veľmi veľa krásnych rozsiahlych pláži, kde sa môžeš celý deň opaľovať a kúpať v krásnej vode.

123rf.com

Dúfam, že sme našim výberom piatich destinácií pomohli a inšpirovali ťa aspoň trochu a jednu z nich si vyberieš a možno navštíviš. Koniec koncov, každé leto má svoj príbeh a v týchto určite zažiješ kopec zábavy, zážitkov a tvoje leto môže byť jedno z tých na ktoré nikdy nezabudneš práve vďaka týmto lokalitám.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife