freepik.com

Do školy chodiť nemôžeš, nakupovať a chodiť s kamoškami na kávičku tiež nie a sledovanie filmov a seriálov ťa už omrzelo? Skúšala si už rôzne online hry či kvízy, kde môžeš hrať buď proti počítaču, ale v niektorých môžeš vyzvať dokonca aj svoju kamošku a poslať jej link na hru? 

Musíš to brať pozitívne, vo viacerých kvízoch sa čo-to zaujímavé aspoň naučíš a nebudeš sa musieť trápiť nad tým zameškaným učivom zo školy. A veľakrát ide skôr o zábavu a dobrý pocit zo správnych odpovedí. Tým sa inšpirovali aj napríklad herečky Dominika Kavaschová a Janka Kovalčíková, ktoré si na YouTube založili kanál Karankvíz a pravidelne si pozývajú dvoch hostí, s ktorými sa cez video chat rozprávajú a dávajú im zaujímavé kvízové otázky.

Populárnou stránkou je aj kvizy.eu, kde nájdeš kvízy z rôznych kategórií, od slovenského či anglického jazyka, cez medicínu, až po dejiny či osobnosti. Najskôr si môžeš vyskúšať len tréning, a potom si môžeš dať kvíz aj naostro. Podobný online kvíz môžeš vyskúšať aj na stránke ceskatelevize.sk, kde si môžeš zahrať ich populárny AZ-kvíz. Jedinou nevýhodou je, že musíš odpovedať v českom jazyku, ale ak ti to nerobí problém, určite sa dobre zabavíš.

Ak ti zase nerobí problém angličtina, s kamošmi môžeš vyskúšať stránku quizeditor.com, kde nájdeš tiež rôzne kategórie kvízov a môžeš si vybrať, či si ho chceš zahrať sama alebo vyzveš niekoho iného. Vyzvať svojich známych môžeš aj v populárnej hre Slovný futbal, kde máš k dispozícii niekoľko písmen a tvojou úlohou je z nich vytvoriť čo najväčší počet slov. Po skončení časového limitu sa ukážu tvoje aj súperove slová, ktoré si môžete porovnať.

Ak by si si chcela vyskúšať hry ako Milionár, Obesenec, Sudoku či Spoznaj Slovensko, tie nájdeš na stránke hra-hry.sk, stačí si už len vybrať, možností je naozaj dosť. Potom tiež existujú známe hry ako agar.io či slither.io, ktoré si môžeš zahrať nielen vo webovom prehliadači, ale môžeš si ich stiahnuť aj ako aplikáciu.

Posledným tipom je samotný Facebook, ktorý ponúka desiatky rôznych zaujímavých hier. Kedysi sa dali hrať priamo v Messengeri, ale teraz ich nájdeš len priamo na stránke Facebooku. Na výber máš ale od kvízov cez kartové, stolové či akčné hry až po stratégie či rôzne puzzle games. Môžeš vyzvať aj svojich priateľov a porovnávať si s nimi dosiahnuté skóre. Takže už len stačí vybrať si to, čo ťa zaujalo najviac a trochu sa zabaviť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy