Niektoré dni si musíš urobiť slnko sama. Niektoré dni sa budeš nenávidieť a preklínať všetko, čím žiješ a budeš o sebe veľmi pochybovať. Hovorí sa, že najslobodnejší sme ráno, no akonáhle si uvedomíme, do akého dňa vstávame, naša myseľ je opäť tam, kde predtým.  

Začni viac dbať na svoje duševné zdravie a uvedom si, že je pre teba dôležitejšie, než si myslíš. Začni si viac vážiť samu seba, pretože to je jediný kľúč ku šťastiu. Najtemnejšie časy sú tým najlepším učiteľom.

Dostávaš to, čo si ochotná tolerovať. Ak sa ti nabudúce stane niečo zlé, nepýtaj sa, prečo sa to stalo práve tebe, ale opýtaj sa, čo ťa to má naučiť. Si dôležitá, záleží na tvojich pocitoch a si milovaná, len občas na to zabúdaš.

Môžeš cvičiť, zdravo sa stravovať, brať vitamíny, piť veľa vody. No ak nevyriešiš problémy, ktoré nosíš hlboko vo svojom srdci, nikdy nebudeš zdravá a šťastná.

Nezbavuj sa samej seba. Si dôležitá a na tom záleží. Zisťuj, kto si. Hovor o svojich pocitoch, pýtaj sa. Nelež na posteli, nepozeraj do stropu a nehovor, že tvoj život nestojí za nič. Pracuj na ňom ako na nejakom projekte a buď odvážna a trúfalá, pretože len vtedy zistíš, kto si. 

Nauč sa prijímať rany, pretože vďaka nim budeš silnejšia. Vydrž.

Miluj malé dôverné chvíle, pri ktorých si bola šťastná a vyhľadávaj tých ľudí, ktorí ti vyčarili úsmev na tvári. Ak nevidíš Slnko, privolaj si ho a rozsvieť svoj život. Možno to nebude zo začiatku jednoduché, no je nutné pochopiť, že jediný človek, ktorý môže za tvoje šťastie, si ty.

„Keby sa ľudia pozreli do zrkadla, uvideli by tam osobu, ktorá je zodpovedná za ich splnené sny a túžby.“ – John Lennon 

Máš na výber. Vyplakávať a nadávať na svoj život. Alebo sa postaviť a urobiť si život podľa seba, aj keď nie vždy je šťastný. Tak čo si vyberáš?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.