Byť vo vzťahu nie je vždy jednoduché. Trvá dlho, kým sa vôbec spoznáte natoľko, že si začnete dôverovať. A práve vtedy, keď sa už cítiš bezpečne a vieš, že máš niekoho, kto ťa ma určite rád, sa začnú diať divné veci, ktoré nasvedčujú o opaku. Ľudia sú zvláštne stvorenia, zo dňa na deň sa rozhodnú, že sa im niečo nepáči, a že chcú byť znova sami. S tým už asi nenarobíme nič. No čo môžeme urobiť je všímať si jemné znamenia a pripraviť sa na to, že o chvíľu sa znova budeme prezentovať ako „single“.

1. Už sa vôbec nehádate

Nedostatok hádok vo vzťahu nemusí vždy značiť problém. No každý vzťah sa z času na čas poháda, pretože nie je možné, aby ste mali všetky názory úplne totožné. Ak ste sa kedysi zvykli hádať o veciach, na ktoré tvoj partner teraz už vôbec nereaguje, je čas spozornieť. Možno pochopil, že to viac nemá význam a v najbližšej dobe sa rozídete.

2. Hádate sa často, no väčšinou sú to maličkosti

Trošku si protirečím s bodom číslo 1 však? No necháp ma zle. Veľa hádok vo vzťahu, hlavne takých, ktoré sa týka úplnych maličkostí, môže byť tiež zlým znamením. Možno sa tvoj partner bojí s tebou rozísť, po prípade na to nemá pádny dôvod, a tak sa začne správať priam neznesiteľne, až kým sa ty sama nerozhodneš opustiť ho.

Summer #hairStyle @sophierimmerr #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

3. Prestali ste sa baviť o budúcnosti

Čo tie všetky plány, ktoré ste spoločne mali? Koncerty, na ktoré ste chceli ísť? Dovolenky, ktoré ste plánovali? Skončili niekde v medzipriestore medzi tebou a ním. Ak sa ti niečo také začne diať, najlepší spôsob bude, ak sa s nim citlivo porozprávaš. Opýtaj sa ho, čo sa deje a či sa niečo zmenilo, o čom by si možno mala vedieť. Vedieť, čo je vo veci je omnoho lepšie ako byť na pochybách.

4. Netrávite spolu toľko času

Ak rozmýšľaš nad tým, že sa niekým rozídeš, postupne ho začínaš obmedzovať. V respektíve začínaš obmedzovať čas, ktorý s ním tráviš. Postupne skracuješ frekvenciu vašich stretnutí a aj ich dĺžku. Je to prirodzený proces, aby ani jeden z vás neutrpel po rozchode šokovú terapiu. Čiže ak začneš toto vnímať, možno je čas spozornieť. Sama najlepšie vieš, že nech si akokoľvek zaneprázdnená, keď sa chceš všetko sa dá. Je to len o prioritách.

Najlepším spôsobom ako vyriešiť všetko tvoje pochybnosti je otvorená konverzácia s partnerom. Ak ťa má naozaj rád a váži si ťa, tak ti úprimne povie, že medzi vami to nie je také, ako kedysi a mali by ste s tým niečo robiť. Možno sú všetky pochybnosti len v tvojej hlave, no to neznamená, že by si mala svoje pocity skrývať. Hlavne sa neboj. Ak sa mýliš, tak ťa o tom partner presvedčí. Ak nie, nuž, načo ostávať vo vzťahu, kde spolu už dvaja nechcú byť.

zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.