Knihy – pre niekoho oddych, pre niekoho najobľúbenejšia aktivita, a pre iného zase niečo, čo nechce ani vidieť. Pravdou však je, že bez nich by náš život bol oveľa prázdnejší. Vďaka čítaniu si rozvíjaš slovnú zásobu, dozvedáš sa nové informácie, či sa nechávaš strhnúť dejom. 

Ak patríš k skupine, ktorá knihy miluje, nasledujúce tipy musíš už dávno veľmi dobre poznať. No ak nie si žiadna „knihomoľka“, aspoň týmto 4 publikáciám by si mala dať šancu. Nesú v sebe totiž niečo, čo v živote potrebuješ vedieť.

Malý Princ

Začnime klasikou, ktorú poznajú už deti na základnej škole. No myšlienky z knihy od Antoinea De Saint-Exupéryho ti budú v každom životnom období predstavovať stále nové a nové veci. Príbeh Malého Princa ti ukáže všetko to dobro a zmysel života, na ktorý si počas dospievania pomaly zabúdala. Pohľad na svet, lásku či priateľstvo očami malého dieťaťa je totiž tak čistý a úprimný, že chytí za srdce každého.

View this post on Instagram

Zbožňujem túto knižku 🦊 ❤️🌹Ty si pre mňa zatiaľ len malý chlapec podobný stotisícom malých chlapcov. A nepotrebujem ťa. A ani ty ma nepotrebuješ. Ja som pre teba líška podobná stotisícom líšok. No ak si ma skrotíš, budeme jeden druhého potrebovať. Budeš pre mňa jediný na svete. Ja budem pre teba jediná na svete….#bookstagram #booksofinstagram #bookclub #book #bookphotography #booklover #bookworld #bookworm #bookaholic #bookstagrammer #readingismyhobby #readingtime #kniha #pictureofday #photography #lovebooks #bookstagrammer #booknerd #reading#dnescitam #viaccasunacitanie #knihozrut #milujemeknihy #knihomolka #radicitame #skbookstagram #tipnaknihu #malyprinc #antoinedesaintexupery #lepetitprince #klasikajemojasalkacaju

A post shared by Adriana Vargova (@adrianavargova01) on

Anna Karenina

Tento nadčasový ruský román musí poznať každá žena! Klasika, ktorá bola napísaná v 19. storočí spisovateľom L. N. Tolstojom opisuje život a osud Anny, ktorá je súčasťou petrohradskej šľachty. Tá žije v nudnom aristokratickom manželstve až do chvíle, keď sa nezamiluje do mladého dôstojníka. Vtedajšie časy však takúto zakázanú lásku neakceptovali. Príbeh o láske, túžbe a moci ťa dostane.

Kto chytá v žite

Román z roku 1951, ktorý napísal Jerome David Salinger je povinnou literatúrou na školách, no zároveň jednou z mála, ktoré si mladí ľudia obľúbili. A to práve vďaka hlavnej postave, Holdenovi, ktorý vyjadruje všetko, čo mládež hnevá. Je to tínedžer, ktorý má problémy v škole a neznáša hodnoty dospelých. Počas 3 dní s ním toho zažiješ až dosť a na konci sa určite aj ty zamyslíš nad svetom „dospelých“.

Mengeleho dievča

Skutočný príbeh Violy Fischerovej, Slovenky, ktorá prežila 4 koncentračné tábory. Pri čítaní tejto knihy občas stratíš dych. Láska, nádej, odvaha, ale najmä krutá realita vtedajšej doby je pripomienkou toho, že ľudstvo sa už ničoho podobného nesmie dopustiť. Viola vyrozprávala reportérke Veronike Homolovej Tóthovej svoj životný príbeh o tom, ako zažila pokusy nemeckého lekára Mengeleho a ušla nacistom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.