Muž dáva žene bozk na čelo

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nie sú vzťahy ako vzťahy. A dokonca aj láska má rôzne podoby. No niekedy si len myslíme, že jednu z nich zažívame. V skutočnosti to nemusí mať s láskou nič spoločné, len sa za tie slová schováva strach z toho, že sa niečo musí skončiť. Tieto 3 typy vzťahov sú toho dôkazom.

Častokrát si ľudia myslia, že to, čo zažívajú, sú skutočné city k tomu druhému a zakrývajú si oči pred tým, kde sa skrýva problém. Nie je to zdravé ani šťastné riešenie. A nečaká ich rozprávková budúcnosť.

Vzťah zo zvyku

Stereotyp postretne každý jeden vzťah. Bez ohľadu na to, kedy a v akej sile. Dôležité je, že to obdobie viete spoločne prekonať. Ale keď sú to už roky vzťahu, ktorý sa nijak nevyvíja, v ktorom už nie je vášeň ani cit, je to len o zvyku. Láska tam síce bola, to áno, ale už nie je.

Kto povedal, že si ľudia nezaslúžia druhú šancu? Že musíš ostať vo vzťahu, pretože si v ňom už aj tak dlho, aj napriek tomu, že dávno nie si šťastná? Musíš chcieť všetko alebo nič.

Dlhodobý vzťah a randenie po ňom
zdroj: Unsplash/Szabo Viktor

Vzťah z vypočítavosti

Majetok, peniaze, vonkajšia krása či iné „tajné“ dôvody, pre ktoré je dvojica spolu. Typy vzťahov sú rôzne, no tento je hádam ten najfalošnejší a najhorší. Keď sa tvárite, že sa milujete, no od lásky to má na kilometre ďaleko.

Žiadne peniaze, sláva ani moc ti šťastie neprinesú, ak muž, vedľa ktorého zaspávaš, nie je mužom, ktorý ťa robí šťastnou vďaka maličkostiam, ktoré sa kúpiť nedajú. A môže to byť, samozrejme, aj naopak. Keď ťa on vodí za nos, pretože len chce mať po svojom boku krásnu ženu, s ktorou sa chce pochváliť.

Vzťah plný sľubov

Toto je špeciálna kategória, ktorá je na dlhšie rozprávanie. No v princípe ide o vzťah, ktorý sa točí v jednom kolotoči sľubov a sklamaní, ktoré sa neustále opakujú. Ľudia si dávajú druhé šance aj po piatykrát a vždy sa na tom popália. Ak ťa niekto miluje, tak to dokáže činmi, nie prázdnymi rečami. Preto porozmýšľaj nad tým, či je to láska alebo len využívanie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating