Pár vo vzťahu

Všetko alebo nič. Takto sa to spieva v známej piesni k slovenskému filmu. A sú to slová, ktoré vystihujú, že v láske naozaj ide len o jedno alebo o druhé. Nikto nechce byť vo vzťahu, ktorý nie je naplnený všetkým, čím by mal byť a tak, ako by mal byť. Keď miluješ, tak na 100 %. A rovnaké číslo sa ti má aj vrátiť.

Ako vždy, aj na túto tému ma prinútil zamyslieť sa sám život a vzťahy, ktoré okolo seba sledujem. Možno si si to všimla aj ty, ba dokonca, možno si práve ty tento prípad. Prípad ženy, ktorá sa radšej uspokojí s málom, len aby nebola sama. Namiesto všetko alebo nič, berie aspoň niečo. Tvári sa, že je to v poriadku, no vo vnútri vie, že šťastie takto nikdy nenájde.

Vo vzťahu dávaš, ale aj dostávaš

Mnohé vzťahy fungujú práve na princípe, že je lepšie málo, než nič. Radšej si zavrú oči pred problémami, ktoré sa opakujú, než by sa mali rozísť. No a čo, že to nie je rozprávka? Veď to nie je vlastne žiaden. Ale všetko má svoje hranice. Či je to láska, rešpekt, úcta, dôvera, alebo trpezlivosť, vo vzťahu musia fungovať „na plné gule“.

A čo ak si ty tá, ktorá mu dáva najviac, ako dokáže, no nedostáva rovnaké množstvo naspäť? Musí vedieť len jedno – zaslúžiš si viac. Keď miluješ, máš byť aj rovnako milovaná. Pretože ak si ťa on váži a cíti k sebe to isté, čo ty k nemu, nikdy by ti nedal dôvod myslieť si, že sa ti nedostáva toľko lásky, koľko by malo.

Nebuď s niekým, kto ťa nerobí skutočne šťastnou, pretože máš strach z toho, že sa už nik lepší nenájde. Nebuď vo vzťahu s partnerom, pri ktorom necítiš tie motýle v bruchu, aj keď máš už ružové okuliare dávno dole. A hlavne, nebuď s niekým, koho nemôžeš naozaj nazvať láskou svojho života.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating