Žena bozkáva muža

Sľuby sa sľubujú, blázni sa … veď vieš, čo. Mohli by sme si to upraviť aj na našu obľúbenú tému – láska a vzťahy. Bláznami by sme zrejme boli my, ženy. Tie, ktoré dávame šance partnerom, ktorí nám zaslepujú oči sladkými rečami. Neradujeme sa z nich však príliš dlho. Sľuby vo vzťahu totiž nie sú to, čo by nám malo stačiť. 

Byť vo vzťahu s tým, že stále len na niečo čakáš, na niečo, čo ti partner prisľúbil, no vo svojom vnútri vieš, že budeš čoskoro (znova) sklamaná, nie je to, čo ťa urobí šťastnou. Vlastne, nie je to láska. Aspoň z jeho strany. I keď máme občas očakávania, ktoré sa nenaplnia, nie je to rovnaké, ako keď nám niekto do očí klame.

Sľuby vo vzťahu sú krásne, no nestačia

Nestačia na to, aby ti niekto tú lásku naozaj dokázal. Veď vieš, keď miluješ, pre toho druhého by si položila aj život. Chceš mu splniť všetky želania a dokazovať mu veľkými i malými činmi, že stojíš pri ňom. No ak máš pri sebe chlapa, ktorý ti prázdnymi sľubmi robí iba vrásky na čele, takého, kvôli ktorému si znova a znova sklamaná, potom k tebe necíti to, čo možno tvrdí.

Jedným z pilierov lásky je totiž rešpekt jeden k druhému. A ak niekoho rešpektuješ, nebudeš ho vodiť za nos. A bodka. Nebudeš mu dávať nádej, ak vieš, že ju tvoje ruky nenaplnia. Svedomie by ti nedovolilo robiť veci, ktoré tomu druhému zlomia srdce. A to nielen raz, ale opakovane. Ako v jednom kolotoči.

Dávaj si preto na to pozor. Nie je to fér ťah vo vzťahu. Či už je to z tej druhej strany, alebo si ty tá, ktorá sa zahráva s človekom, ktorý ťa úprimne miluje. Láska je totiž naozaj slepá a neuvedomuje si, že toto nie je jej podstata. Sľuby vo vzťahu neznamenajú nič. Dôležité sú činy a dennodenné dôkazy toho, ako nám na partnerovi skutočne záleží.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating