Pexels/Anastasiya Lobanovskaya

Niektorí ľudia ti budú tvrdiť, že môžeš sedieť doma na zadku a tvoje šťastie ti zaklope na dvere. Bohužiaľ, sklameme ťa. Pokiaľ budeš zatvorená vo svojej izbe a každý deň budeš len prežívať, nič dobré sa ti nestane.

Prečo? Pretože tie najlepšie veci sa ti stanú vtedy, keď opustíš svoju komfortnú zónu. Tá je skvelá, pretože je bezpečná, predvídateľná a nemôže ti ublížiť. Má však aj svoju odvrátenú stránku, ktorou je fádnosť, rutina, stereotyp a nuda. Pokiaľ prežiješ svoj život v komfortnej zóne, na staré kolená to budeš ľutovať.

Chceš mať však život plný zážitkov a dobrodružstva? Vystúp zo zabehnutých koľají a neboj sa riskovať.

Zmeň prácu, keď ťa nebaví. Cestuj sama, ak máš dosť odvahy. Prefarbi si vlasy na ružovo, pokiaľ je to tvoja obľúbená farba. Nos odvážne oblečenie, keď sa v ňom cítiš dobre. Rozíď sa s priateľom, ak ho už nemiluješ. Presťahuj sa do neznámeho mesta, pokiaľ ťa tvoje rodné už dusí.

Prihlás sa na školu, ktorá ťa baví, aj keď nie je podľa tvojich rodičov. Zmeň partiu priateľov, ak cítiš, že sú pre teba toxickí. Vyskúšaj adrenalínové aktivity, ak vieš, že by ti dodali chuť do života. Zamiluj sa počas leta a zaži horúce flirty, pokiaľ sa ti to páči.

Urob toto všetko, pretože len vďaka tomu budeš skutočne žiť. Neskôr príde vážny vzťah, manželstvo, dieťa, ďalšie deti a stereotyp. O čom budeš rozprávať svojim deťom príbehy? O tom, ako si bola zavretá v izbe, pretože si sa bála, čo sa ti vo svete stane alebo o tom, ako si precestovala svet, pretože si mala jedinečnú príležitosť?

Rozhodni sa podľa seba. Svoj život ovládaš iba ty, preto je na tebe, aký ho budeš mať.  

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife