Dvojica si pozerá do očí a žena drží balóny
Pexels/Anna Pou

Každý chlap je iný a len zriedkakedy sa stretneme s tým, že si nájdeme vytúženého princa na bielom koni. Už sme sa naučili, že život nie je rovnaký, ako vidíme v romantických filmoch a že dobré vzťahy si treba budovať. Preto by si si mala nájsť tento typ muža, s ktorým budeš môcť byť naozaj šťastná, spokojná a milovaná.

Neboj sa, nejde o žiaden ohrozený druh, ktorý by bolo nemožné objaviť. Ide o obyčajného muža, ktorý plne prevezme zodpovednosť za svoj vlastný život a budúcnosť. Nebude čakať, kedy mu niečo padne z neba alebo kedy mu to ty nachystáš. Tento typ muža dokáže žiť samostatne bez toho, aby si sa správala ako jeho slúžka, mama, milenka a spolubývajúca v jednej osobe.

Ak sa mu niečo nepodarí, zo svojho neúspechu nebude obviňovať teba alebo celý svet okolo neho. Dokáže si priznať chybu a prijať zodpovednosť za to, čo urobil. Namiesto toho, aby sa neustále sťažoval a cítil ukrivdene, poučí sa zo svojich omylov.

Ty už viac nebudeš musieť za neho rozhodovať, riešiť dôležité veci alebo mu pripomínať termíny či udalosti, ktorých sa musí zúčastniť. Vďaka tomu budeš mať viac času nielen na seba, ale aj na to, aby ste spoločne pracovali na vašom vzťahu.

Tento typ muža je ukážkový aj vo vzťahoch

Veľká časť súčasných mužov si tak zvykla na pohodlie, ktoré im ich partnerky doma navodzujú, že majú pocit, ako by sa viac nemuseli snažiť. Pri zodpovednom mužovi sa ti niečo také nestane. Jeho spoľahlivosť sa neprejaví iba v jeho osobnom či pracovnom živote, ale aj tom partnerskom.

Takémuto partnerovi nepôjde iba o to, aby bol šťastný on, bude sa usilovať aj o tvoju spokojnosť. Jeho zodpovednosť oceníš v prípade, že ho o niečo poprosíš, pretože sa nebudeš musieť obávať toho, že na to zabudne a neurobí to.

A vieš ako sa hovorí – ak je šťastná žena, šťastný je aj muž. Spoločne takto vytvoríte harmonickú domácnosť, v ktorej budete obaja spokojní. Takže ak najbližšie budeš hľadať nového frajera, nezameriavaj sa na mamičkiných maznáčikov alebo neustálych sťažovateľov. Hľadaj vyspelého muža, ktorý dokáže prevziať zodpovednosť za svoj život. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating