Dvojica sa usmieva a pozerá do fotoaparátu

Máte vo vzťahu rozdielne názory na dôležité veci? Nepochybne to je náročné, ale neznamená to, že to medzi vami musí skončiť. Existujú spôsoby, ako sa s tým môžete vyrovnať a čo musíte urobiť, aby vám to klapalo aj naďalej.

Máme pre teba (vás) 8 jednoduchých krokov, podľa ktorých by ste mali postupovať. Ak chcete vašu lásku zachrániť, je najvyšší čas, aby ste sa obaja začali snažiť.

Komunikujte

Je dôležité, aby ste sa navzájom vypočuli a porozumeli svojim názorom. Hovorte o tom, čo je pre vás dôležité a prečo to tak vidíte. Naučte sa počúvať a rešpektovať názory svojej polovičky.

Ak máte vo vzťahu rozdielne názory, skúste hovoriť o svojich pocitoch. Nepresviedčajte toho druhého o svojom názore. Povedzte, ako sa cítite v danom momente a prečo.

Dvojica sa spolu rozpráva
zdroj: Pexels/Nataliya Vaitkevich

Buďte empatickí

Empatia je kľúčom k pochopeniu a rešpektovaniu názorov druhej osoby. Skúste sa vcítiť do situácie a pochopiť, prečo máte na danú vec odlišný pohľad.

Hľadajte spoločné body

Hľadajte spoločné body a pokúste sa nájsť riešenie, ktoré uspokojí obidve strany. Buďte otvorení nápadom a riešeniam, ktoré sa vám obom zdajú prijateľné.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating