Photo by Miguel Arcanjo Saddi from Pexels

Koľkokrát si už v živote premýšľala nad tým, čo je šťastie? A koľkokrát si sa zamyslela nad tým, či si šťastná alebo ešte len dúfaš, že raz konečne budeš? To jedno slovo má milión významov. Pre každého predstavuje niečo iné, no aj tak je životným cieľom každého z nás.

Či tomu veríš alebo nie, šťastie si môžeš tak trocha aj prilákať. Nemusíš iba dúfať a čakať, že sa raz na teba usmeje. Pretože ak veríš, že sa na teba obráti, tak sa tak aj stane.

1. Ver v optimistické konce

Naše myšlienky toho dokážu mnoho. Ak stále myslíš negatívne, všetko vidíš čierne a nič ťa neteší, len ťažko môžeš veriť, že sa všetko zázračne zmení. Veď už dopredu „vieš“, že všetko v tvojom živote je zlé, a teda si to vlastne aj sama privolávaš. Musíš zmeniť svoje myslenie a veriť v to, že to bude dobré. Ak môže nastať v nejakej situácii dobrý alebo zlý koniec, ty ver a počítaj s tým dobrým. A tak sa aj stane.

2. Obklop sa správnymi ľuďmi

To, s kým sa stretávaš a priatelíš, tvorí aj kus teba. Hovorí sa predsa, že s kým si, taký si. Možno máš chuť zmeniť svoj život k lepšiemu a to šťastie si sama pritiahnúť, no si obklopená ľuďmi, ktorí ťa v tom brzdia. Sú to ľudia, ktorím sa nikdy nič nepáči, stále sa sťažujú, zo všetkého niekoho vinia, no do vlastného zrkadla sa nepozrú. Takýmto toxickým ľuďom povedz zbohom a nájdi si priateľov, ktorí zmýšľajú tak, ako ty, a ktorí ťa potiahnú vpred.

3. Zameraj sa na svoj život

Šťastie si tvoríme my, v našom vnútri. Ak nie si šťastná sama so sebou, ako človek, nemôžeš čakať, že ostatné veci okolo teba také budú. Keď vnímaš negatívne seba, vnímaš tak aj celý svet. A tým sa zase vraciaš k myšlienkam, ktoré ťa ťahajú dole. Sprav všetko pre to, aby si sa cítila zdravo, krásne, ako len ty chceš. Rob čo ťa baví a nepozeraj na reči iných. Vtedy sa začnú diať zázraky.

4. Buď vďačná

Vďačnosť je kľúčom k uvedomelému a spokojnému životu. Nedávno sme písali o 4 veciach, za ktoré by si mala byť vďačná, aj keď si to neuvedomuješ. Každý nový deň ti totiž prináša veci, za ktoré môžeš ďakovať, hoc i len v duchu. Za to, že bol krásny letný deň, za to, že si mala výborný obed, za to, že si mala dôvod zasmiať sa. Skús si každý večer pred spaním povedať, za ktoré 3 veci, ktoré si zažila v ten deň vďačná. Ak sa ti to podarí a máš byť za čo, nie si potom šťastný človek?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife