pexels.com

V uponáhľané ráno o 7 sa snažíme, aby sme stihli rýchlu sprchu, vybrali si najlepší outfit, zastavili sa na kávu z papierového pohárika… nemáme čas na to, aby sme si veci poriadne uvedomovali.

Vyšlo slnko ako vždy. A ty už znova nadávaš na to, prečo musíš ísť ráno do práce. Prečo potrebuješ tú kávu, aby si fungovala. Zabúdame však na to, že slnko nie je náš nepriateľ, ale náš priateľ. Pokiaľ ho vidíme vychádzať každé ráno, vieme, že sme dostali príležitosť bojovať o nový a krajší deň.

Častokrát zabúdame na to, že každý deň je začiatok niečoho nového, iného, veľkého. 

No každý deň prežívame rovnako. Sme unavení, keď ráno vstávame a jediné čo chceme, je posteľ a oddych… Ale, čo sme sa takto naučili? Jedine prežívať.

No život tu je od toho, aby sme žili. Čas je náš priateľ tiež. Ak mu to, samozrejme, dovolíme. Každý má rovnako 24 hodín na to, čo chce robiť. Je len na tebe, ako s týmto časom naložíš.

Pozri, zobudila si sa dnes ráno, je to ten najväčší úspech. Zastav sa na chvíľu a poďakuj za všetko, za čo si vďačná. Máš ďalšiu šancu napraviť seba a tým možno aj svet. Pretože ak chceš zmeniť svet, musíš najprv začať od seba. 

Potom, ako si uvedomíš, čo všetko máš a za čo môžeš byť vďačná, pokračuj v dni, že sa budeš snažiť žiť a mať energiu na veci, ktoré ťa robia šťastnou. Vychutnaj si celý deň, maj z neho radosť a nádej na nové dobrodružstvá.

Nechcem, aby si večer padla do postele s tým, že si zase nič neurobila. Nechcem, aby si si večer po práci sadla pred televízor a pozerala tie veci.

Dovoľ si žiť naplno. Pretože to je definícia šťastného života. 

Ži, neprežívaj. Uži si každý deň na 100% a pracuj na svojich cieľoch a snoch. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife