Volajú nás Millenials alebo generácia Y. Sme tvrdohlaví, odhodlaní, robíme chyby, máme možnosti a technológie, o ktorých sa ani nesnívalo našim rodičom. Máme všetko a chceme všetko. Máme chuť zabávať sa do skorých ranných hodín, deti odkladáme na neskôr, skúšame, hľadáme, strácame, objavujeme. Našu generáciu mám skutočne rada. Môžeme cestovať, môžme telefonovať s človekom, ktorý je na opačnom konci sveta, môžme objavovať a byť hocikým. Avšak niekedy pri toľkých možnostiach zabúdame na tie skutočne podstatné a hodnotné veci.

Sme generácia, ktorá dáva málo, no chce veľa. Naučili sme sa nedávať druhým ľuďom veľa, pretože nás aj tak zradia. Naučili sme sa byť „ľadové kráľovné“ a „muži bez citov“, ktorí sa chcú zabávať len na pár nocí. Pochovali sme naše očakávania a „carpe diem“ berieme niekedy až moc vážne. Potom sa čudujeme, prečo nás opäť ten človek zradil, kde robíme chybu, uzavrieme sa do seba a hovoríme si, že nikdy nenájdeme niekoho, kto si nás bude skutočne vážiť.

Avšak, čo ak dávame skutočne málo a chceme veľa?

Zdroj: elitedaily.com

Čo ak je problém v nás a nie v druhých? Robíme veľa vecí, no nevieme sa sústrediť na jednu. Nie sme si istí našimi citmi, pretože sa neustále menia a my tak opúšťame našich stálych partnerov, lebo vraj potrebujeme niečo zažiť. Hľadáme sa, strácame sa a tak sa rozhodneme cestovať a užívať si. Technológie sú súčasťou nášho každodenného života, cez ktoré komunikujeme so svojimi priateľmi či neznámymi ľuďmi, no keď sa máme ísť rozprávať z očí do očí, máme problém a sme iní, ako sa prezentujeme na internete.

Máme toľko možností, až sa strácame, sme neistí a nevieme, kto vlastne sme. Sme obklopení neuveriteľným množstvom informácií, ktoré vlastne k životu ani nepotrebujeme. Keď sa rozprávame o láske, hovoríme, že ju skutočne chceme a hľadáme, ale vlastne pre to nič normálne nerobíme.

Zdroj: elitedaily.com

Chceme veľa, dávame málo. Čo tak sa usmiať, vychutnať si dobrý čaj s človekom, ktorého máš rád, ísť len tak do múzea či kina s niekým, koho máš rád alebo len tak niekomu povedať, že si ho úprimne vážiš? Viac hovorme medzi sebou, nie o sebe. Viac dávajme najavo naše city, netvárme sa nedobytne.

Príliš veľa myslíme a príliš málo cítime. Viac než stroje potrebujeme ľudskosť. Viac než chytrosť potrebujeme láskavosť a miernosť. Bez toho zvlčíme a stratíme všetko. – Charlie Chaplin

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.