Photo by Jeryd Gillum on Unsplash

Nikdy nie je neskoro na to, aby si robila veľké veci. Žiješ svoj život, preto záleží len na tvojich rozhodnutiach. Musíš žiť tak, aby si bola so sebou spokojná, nie aby bol spokojný niekto iný.

Ak chceš, zmeň školu. Ak chceš, daj výpoveď v práci a nájdi si takú, do ktorej by ťa tešilo chodiť. Ak chceš, urob dôležité rozhodnutie v rodine. Ak sa na to cítiš, rozíď sa s priateľom – pretože je lepšie, keď odídeš z nefungujúceho vzťahu, akoby si sa mala ďalej trápiť. Nezáleží na tom, kedy tieto rozhodnutia urobíš, dôležité je, že niečo zmeníš, keď nebudeš spokojná.

Kto povedal, že školu musíš dokončiť pred 30? Dá sa študovať aj potom. Kto povedal, že musíš byť vydatá pred 30? Dá sa zamilovať a vydať sa aj neskôr, no aj skôr. Všetko záleží len od toho, ako to cítiš. Nepočúvaj spoločnosť, neriaď sa tým, čo ti vraví… riaď sa tým, čo ti vraví srdce.

Zmena predsa neprichádza hneď, je pomalá a postupne si na ňu zvykneš. Nebude to pre teba nič zlé, pretože oveľa horšie následky by malo to, keby si so svojím životom nič nerobila. O pár rokov by si sa obzrela a hnevala by si sa na to, že si nezačala skôr.

Nikdy však nevieš, kedy je ideálny čas na zmenu. Preto sa do toho pusti okamžite, ako sa ti táto myšlienka usadí v hlave. Čo stratíš? Pravdepodobne nič, možno tak toxických ľudí. Čo získaš? Pravdepodobne všetko a lepší život.

Nikomu sa nemusíš ospravedlňovať, ani sa nemusíš cítiť vinná. Už nežiješ v minulom storočí, nemusíš sa strachovať o to, čo si pomyslia druhí a ako na to zareaguje spoločnosť.

Vystúp z davu a rob to, čo miluješ. Aj keby to malo znamenať, že sa pohádaš s rodinou, že sa odsťahuješ do iného mesta a že chvíľu nebudeš vedieť čo so svojím životom. Je to normálne. Taký predsa život je a aj on sa mení.

Nečakaj teda na lepšie podmienky, na lepší zajtrajšok, na lepší čas… urob to teraz.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife