Menštruačné nohavičky
Instagram/veronikamrl, Instagram/sweetladylollipop

Menštruácia je pre mnohých ľudí téma, o ktorej sa nebavia zrovna najradšej. A pritom ide o úplne prirodzenú súčasť nás žien. Existujú rôzne pomôcky, s ktorými môžeš týchto pár dní v mesiaci prekonať. Klasické vložky a tampóny začínajú nahrádzať kalíšky a menštruačné nohavičky.

Práve na posledné spomenuté sa dnes zameriame, pretože niektoré ženy si to stále nedokážu predstaviť. Ich používanie má pritom hneď niekoľko výhod. Samozrejme, že každej žene vyhovuje niečo iné, no mala by si aspoň vedieť, v čom sú menštruačné nohavičky dobré. Možno ťa presvedčíme o tom, aby si im dala predsa len šancu.

Za mňa osobne môžem povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie, aké som urobila. Používam ich viac ako rok a musím priznať, že menštruáciu prežívam oveľa jednoduchšie a niekedy si dokonca ani neuvedomujem, že ju mám.

Patrím k ženám, ktoré majú slabší priebeh. Väčšie krvácanie mám maximálne počas prvého až druhého dňa, preto sú nohavičky ideálnou možnosťou. Tampón bolo niekedy až nepríjemné zavádzať a vložky veľmi nemusím.

Okrem osobnej skúsenosti môžeš počítať s týmito výhodami, ktoré ti používanie menštruačných nohavičiek prinesie. 

Neprodukuješ žiadny odpad

Udržateľný životný štýl je niečo, o čom sa v poslednej dobe hovorí čoraz viac. Keďže sa stav nášho životného prostredia neustále zhoršuje, je potrebné, aby sme s tým niečo robili. Môžeš začať aj tým, že nebudeš produkovať také množstvo odpadu, aké vzniká pri používaní vložiek a tampónov. Tieto veci sa v prírode nerozložia a čo je horšie, na ich výrobu sa používa rôzna chémia.

Pri menštruačných nohavičkách vznikne odpad až vtedy, keď ich „zoderieš“ a nebudú sa dať viac používať. To môže byť po roku, dvoch alebo aj viacerých, podľa toho, koľko kusov vlastníš, ako často ich používaš a perieš v práčke.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieLife