Šikovná nechtárka Ivetka vytvára jedinečné zdobené nechty, ktoré pripomínajú hotové umelecké diela. Vďaka svojmu talentu očarila aj známe osobnosti svetových rozmerov. Viac o Ivet nájdeš na jej Instagrame, Facebooku alebo YouTube.

Ako prvá si prišla s nápadom maľovaných portrétov na nechtoch. Kde si prišla na tento nápad?

Už od malička sa venujem maľovaniu a vždy ma bavilo skrášľovanie sa. Preto som sa chcela po škole pohybovať týmto smerom. Zákazníčky odo mňa vždy chceli maľované ornamenty či známe Disney postavičky a postupom času si pýtali stále zložitejšie veci. Vtedy mi napadlo, že skúsim na nechty namaľovať nejaký portrét. Tak som začala svojou obľúbenou interprétkou Rihannou a nasledovala ju Kehlani.

Pochádzaš z okolia Partizánskeho, ako si sa dostala zo štúdia v malom meste až k najúspešnejšej vizážistke Lucid?

V Partizánskom som robila nechty približne 3 roky a po mojom prvom portréte na nechtoch som sa rozhodla vyskúšať aj známe tváre zo Slovenska či Čiech. Namaľovala som raperku Sharlotu a neskôr aj Lucid. Ich profily sa mi najviac páčili, milo na mňa zapôsobila ich povaha, pretože sú neustále veľmi pozitívne a príjemne naladené.

Lucka si hneď po označení v mojom profile na Instagrame svoj portrét všimla a začali sme si písať. Mala vedľa svojho štúdia voľný priestor, tak sme sa spoločne dohodli, že si u nej otvorím nechtový salón v Bratislave. Dnes som tu už takmer rok, no hneď od začiatku sme si s Luckou „sadli“ a stali sa z nás nielen kolegyne, ale aj veľmi dobré kamošky.

Všimli si tvoju prácu aj nejaké ďalšie známe celebrity?

Áno. Bola som veľmi prekvapená, keď na môj portrét Rihanny zareagovala jej značka kozmetiky Fentybeauty, neskôr speváčka SZA. Ďalej si ma všimla známa americká modelka a YouTuberka Jasmine Brown, ale najviac ma potešila reakcia od speváčky CardiB, ktorá moju prácu dokonca zdieľala na svojich instastories.

Okrem toho, že k tebe chodia na nechty známe tváre, robíš nechty aj „bežným smrteľníčkam“. Prijímaš ešte nové zákazníčky?

Robím nechty známym ľuďom, ale rovnako medzi moje zákazníčky patria aj neznáme baby :). Nové zákazníčky už žiaľ neprijímam, ale ak mi napíše niekto, kto chce nechty iba príležitostne napríklad na svadbu, tak nedbám.

Určite poznáš rôzne mýty ako napríklad, že ak si žena dá gélové nechty, tie svoje sa jej veľmi zničia a už jej nenarastú. Je to pravda?

Samozrejme, poznám 🙂 Pokiaľ sú však nechty upravované správnou technikou, vhodnými „nástrojmi“ a pomocou kvalitných gélov, tak sa nechtom nič nestane. Práve naopak, veľmi spevnejú a zákazníčky si dokážu vypestovať dlhé a prirodzené nechty.

To isté platí aj o odstraňovaní gélových nechtov. Ak si zákazníčka nechty sama zlúpne, poškodí si povrch svojho. Preto je vždy lepšia alternatíva nechať odstránenie gélu na profesionálov.

Ako sa správne starať o gélové nechty, aby vydržali krásne čo najdlhšie?

Neviem povedať presný návod, no viem ako sa k umelým nechtíkom nesprávať :D. Dôležité je uvedomiť si, že nechty neslúžia ako obuvák na topánky a ani otvárač na plechovky. To, že sú pevnejšie ako naše prirodzené nechty neznamená, že s nimi môžeme robiť činnosti, ktoré by tie naše prežili.

Okrem maľovaných portrétov, čo zákazníčky najviac na nechtoch obľubujú?

Maľovanie portrétu trvá trocha dlhšie a baby dnes chcú čo najrýchlejšie odvedenú prácu, tak často robím iba jednofarebné nechty bez komplikovaného zdobenia. Väčšina zákazníčok preferuje krátke nechty, ktoré naozaj pôsobia veľmi prirodzene a zároveň na celý mesiac upravené.

Aké sú aktuálne jarné trendy?

Ja a tiež moje zákazníčky aktuálne vyhľadávajú príjemné pastelové farby, najmä fialová, ružová, zelená a tyrkysová.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.