Máš pocit, že vo vzťahu nie si šťastná? Chcela by si, aby ťa tvoj priateľ zahrňoval väčšou láskou? Možno si myslíš, že ti neprejavuje lásku dostatočným spôsobom. Kým iné ženy si užívajú pozornosť, tebe nekúpi ani len kvety.

Možno len jednoducho nevie, ako ťa má milovať.

Prešli ste si spolu knihu 5 jazykov lásky? Ak nie, ide o spôsob, ako by ste svoj vzťah ešte mohli zachrániť. Každý z nás hovorí iným jazykom lásky, prípadne ich kombináciou. Ak to partneri nedokážu rešpektovať a nedokážu tomu prispôsobiť svoje správanie, môžu vo vzťahu vzniknúť nemalé problémy, ktoré môžu pokojne končiť aj rozchodom.

Čo robiť v prípade, ak tvoj priateľ nerešpektuje tvoje potreby a nesnaží sa o to, aby ti urobil radosť?

Je to veľmi ťažké a každý vzťah je iný. Ak však máš už dlhodobo pocit, že vo vzťahu sa necítiš naplnená, mala by si sa poriadne zamyslieť nad tým, čo ďalej. Naozaj chceš ostávať vo vzťahu len preto, že ste si na seba zvykli?

Neustále sa snažíš upokojiť myšlienkou, že ide len o krátkodobú situáciu, ktorá sa určite čoskoro zmení? Že má možno len veľa povinností a nestíha sa ti venovať tak, ako by si chcela?

Veľa z nás robí presne túto chybu.

Snažíme sa hľadať výhovorky a hovoríme si, že je všetko v poriadku, aj keď je opak pravdou. Namiesto toho, aby sme bojovali za svoje vlastné šťastie, len stiahneme chvost a uspokojíme sa s tým, čo máme.

Ale nemalo by to tak byť. Mala by si si pevne stáť za tým, čo nielen vo vzťahu, ale aj celkovo v živote chceš. Ak sa budeš držať pri zemi a uspokojíš sa so všetkým, nebudeš môcť dosiahnuť veľké veci. Tak veľmi si zvykneš na súčasný stav, že si nevšimneš príležitosť, ktorá okolo teba prejde.

Chcem ti týmto len povedať, že niekedy je rozchod tou najlepšou voľbou. Bude to ťažké rozhodnutie, ktoré bude možno bolestivé a nezaobíde sa bez sĺz, no postupom času si uvedomíš, že život máš ešte pred sebou a bola by chyba, ak by si ho premárnila v nenaplnenom vzťahu.

Tam vonku na teba čaká niekto, kto bude vedieť, ako ťa milovať. Kto ťa bude chcieť urobiť šťastnou a bude ti chcieť zniesť aj modré z neba. Ak ho však nebudeš hľadať a nedáš mu šancu, aby vstúpil do tvojho života, navždy ostaneš tam, kde si. A pevne verím, že to nechceš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.