Pexels/Yan Krukov

Poznáš ten pocit, keď viac dávaš ako dostávaš a cítiš sa kvôli tomu tak trochu zle? Ak sa nájdeš v nasledovných znakoch, ide o jasný dôkaz, že váš vzťah je nevyrovnaný a máte nesprávne nastavené hranice. Najhoršie je, že na to doplatíš predovšetkým ty.

Ak sú ti tieto veci povedomé, čo najskôr by ste na tom mali popracovať. Takéhoto muža by si po svojom boku nemala mať. Zaslúžiš si niekoho lepšieho.

Nechce ti s ničím pomáhať

Všetko je len na tvojej hlave. Domáce práce, varenie, nakupovanie, starostlivosť o rodinu počas sviatkov, plánovanie dovoleniek a podobne. Automaticky konáš za obidvoch, pričom ti partner nechce s ničím pomôcť. Ak ho o to vyslovene požiadaš, naveľa niečo urobí, no vidíš jeho otrávený pohľad.

Nemôžeš sa na neho spoľahnúť

Ak ho o niečo požiadaš, nemôžeš si byť nikdy istá, či sa toho aj dočkáš, pretože už viackrát sa ti stalo, že to nedodržal. Samozrejme, bez akéhokoľvek ospravedlnenia a výčitiek.

Partnerove potreby kladieš pred vlastné

Aj napriek tomu, že sa k tebe nespráva úplne najlepšie, jeho kladieš vždy na prvé miesto. Ak si máš vybrať medzi svojím koníčkom a aktivitou, ktorú chce robiť on, volíš druhú možnosť.

Necítiš od neho podporu a lásku

Kedy naposledy ti povedal, že ťa miluje? Necítiš sa vo vzťahu milovaná a taktiež ti chýba aj rešpekt alebo podpora. Niekedy máš pocit, že ťa berie ako samozrejmosť a si pre neho niečo medzi spolubývajúcou a slúžkou.

Všetko mu odpúšťaš

Veľa vecí robí nesprávne a bez ohľadu na tvoje potreby. Aj napriek tomu si schopná všetko mu odpustiť a jeho správanie ospravedlňuješ aj pred svojou rodinou a priateľmi. Pritom oni veľmi dobre vidia, že medzi vami nie je všetko v poriadku.

Vždy sa ospravedlňuješ ako prvá

Keď sa náhodou pochytíte, vždy prídeš ako prvá ty a ospravedlníš sa aj vtedy, ak si na chybe nebola. Nemáš rada to napätie medzi vami a radšej sa takto obetuješ.

Kompromisy robíš iba ty

To isté platí o kompromisoch. Vždy si ty tá, ktorá sa podvolí a vyhovie mu. Jemu kompromisy nehovoria nič a nie je schopný urobiť niečo pre teba.

Takýto vzťah nie je možné dlhodobo udržať, pretože stratíš sama seba a skôr či neskôr svojho partnera začneš nenávidieť. Aj keď si hovoríš, že to nie je možné a urobila by si pre neho všetko, aj tebe raz pohár trpezlivosti pretečie. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating