freepik.com

Alkohol patrí v súčasnosti k najčastejším závislostiam a spočiatku býva pomerne ťažko rozpoznateľný. Môže za to párty život, ktorý sme si zvolili a ku ktorému nejaký ten pohárik alkoholu jednoducho patrí. Keď sa to ale s alkoholom začne preháňať, je zle.

Ak už máš nejaké podozrenie, že randíš alebo žiješ s mužom, ktorý vypije viac, než je normálne, zbystri pozornosť. Mala by si si začať viac všímať tieto signály, ktoré hovoria jasnou rečou, že s tvojím partnerom nie je všetko v poriadku.

Doteraz ste boli častejšie doma sami dvaja alebo ste chodili na romantické rande a teraz vyhľadáva skôr spoločnosť priateľov alebo miest, kde si môže dať za pohárik? Ak by sa to stalo raz za čas, môže to byť ešte v poriadku, ale ak sa to deje dennodenne a ani nepamätáš, kedy ste niekde boli len vy dvaja sami, je to problém. 

zdroj: freepik.com

Čoraz častejšie sa začne vyhovárať na problémy v práci alebo stres, len aby si mohol dať za pohárik? Niekedy alkohol naozaj dokáže trochu upokojiť a uvoľníš sa kvôli nemu, ale ak to začne človek preháňať, stáva sa závislým. A najhoršie že, že so začínajúcim alkoholikom sa o tomto normálne porozprávať nedá, pretože on si neuvedomuje, že je chorý.

V dôsledku toho sa začne meniť aj jeho osobnosť a častým znakom je predovšetkým jeho náladovosť. Každý človek sa správa pod vplyvom alkoholu inak, no ak začne kričať, bude agresívny alebo nebodaj násilný,  určite nebuď ticho. To je najväčšia chyba, akej sa ženy môžu dopustiť. Budeš mu to všetko tolerovať, len aby ti niečo nespravil a takto sa to môže ťahať ešte poriadne dlho.

Pri alkoholikoch je niekedy ťažké rozpoznať, že sú pod vplyvom alkoholu. Keďže ich organizmus je už na alkohol zvyknutý, do stavu opitosti sa nedostane len tak jednoducho. Kým niekedy mu stačilo možno pár pohárikov, teraz by bola potrebná celá fľaša. Takže sa ľahko môže stať, že navonok bude fungovať úplne normálne a nebude javiť žiadne známky.

Ďalším neklamným znakom sú peniaze. Alkohol, samozrejme, nie je zadarmo, preto ak si všimneš, že mu ubúdajú úspory, alebo nebodaj berie peniaze aj tebe, začni konať. Častým znakom alkoholikov je aj to, že drahý a kvalitný alkohol vymenia za lacné napodobeniny, pretože im je už jedno, čo pijú, hlavné je, aby niečím svoje zmysly otupili.

A na záver najdôležitejšie. Nie je hanba ani ponižujúce, ak naozaj s takýmto človekom žiješ. Ty za to nemôžeš. Ale môžeš mu pomôcť. Ak to nebude inak možné, môžeš ho poslať na liečenie. Ak si nebude chcieť dať povedať, určite v takomto vzťahu neostávaj, pretože na to doplatíš len ty sama. Načo by si sa zbytočne trápila, keď niekto nie je ochotný prijať tvoju pomoc?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating