som toxická

Možno si si už aj ty položila tú otázku. Som toxická pre okolie? Niekto ti to povedal alebo iba naznačil a ty si ihneď začala premýšľať, či náhodou nemá pravdu. Opýtala si sa na to aj rodičov či kamarátky, no tí ti odpovedali rovnako: „Ale, nebuď bláznivá.“

Čo ak ťa ale chceli iba utešiť a ty si naozaj malou hrozbou pre svoje okolie? Čo ak ti niekto povedal pravdu, no ty si si ju nepripustila? Iba pomocou niekoľkých bodov zistíš, že si naozaj toxická a že zle vplývaš na iných ľudí práve ty.

Napäté ovzdušie

Ako sme ti už viackrát písali, ženy majú šiesty zmysel, ktorý im pomáha cítiť a odhadnúť určité situácie. Aj v tomto prípade to je rovnako. Keď okolo seba cítiš napätú atmosféru, iní ľudia sa v tvojej spoločnosti cítia zle. Reč stojí a len čo zájdeš za roh, oni sa odrazu vedia zabávať.

som toxická?
zdroj: Unsplash/Elia Pellegrini

Cítiš sa zle

Je fér si od niekoho niečo požičať, no ešte viac fér je mu to aj vrátiť. A to v akejkoľvek podobe. Ak to on nepochopí je to jeho problém. Uvedieme ti však príklad, aby si to aj pochopila.

Keď sa ti snaží spraviť kamarátka či spolubývajúca radosť a nakúpi nejaké maškrty a víno, je to super. Ak sa to ale donekonečna opakuje a neustále ti požičiava peniaze bez toho, aby sa jej peniaze vrátili v akejkoľvek podobe, je to využívanie. A pre svoju kamarátku si toxická.

Vráť jej preto všetko, čo môžeš a ako vieš. Raz kúpi víno či zoberie kávu v reštaurácii ona, potom sa vymeňte.

som toxická
zdroj: Pexels/Atahan Demir

Minuli sa ti peniaze a nemáš z čoho žiť ani ty sama? Keď ťa teda niekam volá, proste rázne odmietni. Len sa potom budeš cítiť zle. Pretože ťa niekam pozve raz, dva razy a hneď z toho bude desaťkrát, no tebe bude ľúto, že jej to nemáš z čoho vrátiť. Ona to ale z tvojej strany nevidí a hneď si povie, aká si opovážlivá, hoci možno hovorí niečo iné.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife