Vzťah pozostáva z viacerých pilierov a medzi nimi by rozhodne nemala chýbať starostlivosť a záujem jeden o druhého. Lenže všetkého veľa škodí a niekedy môžeme nevedomky prekročiť hranice. Ľúbiš ho a chceš, aby sa mal pri tebe čo najlepšie? To je v poriadku, no všetko treba robiť s mierou. Portál Bustle, Lifehack a Bolde uviedli znaky, podľa ktorých sa angažuješ až príliš.

Nie je malé dieťa

Vie, kedy má jesť, či ako sa má obliecť. Keď sa ho to sem-tam opýtaš, je to milé. Taký menší prejav starostlivosti. No neustálym opatrovateľským atakom by si mu mohla liezť na nervy. Iste, myslíš to dobre a robíš to kvôli láske. Lenže je dospelý chlap, ktorý vie, čo má robiť, aj keď to tak často nevyzerá. On vie najlepšie, čo potrebuje.

Nehraj sa na jeho záchrancu

Prečo by nemohol ísť s chalanmi do mesta alebo spontánne na nejaký výlet? Ak máš z niečoho strach, neprenášaj to na svojho partnera. Keď sa ide niekam zabaviť, dohodnite sa,  že sa ti ozve po príchode na dané miesto a vybavené. Keby sa aj stalo niečo zlé, nesnaž sa ho zachrániť všetkými nadpozemskými silami. Je normálne, že by mal deň blbec alebo by niečo nevyšlo. Buď tu pre neho, aby sa o teba mohol oprieť. No nerob zo seba zázračnú vílu. Musí sa vedieť o seba postarať sám.

Dovoľ, aby si mu chýbala

Si vždy iniciátorom každej vašej komunikácie alebo stretnutia? Dobre, spomaľ. Je úplne pochopiteľné, že ťa zaujíma, aký mal deň a kedy sa najbližšie uvidíte, no zachovaj si radšej odstup. Prečo? Aby si mu chýbala, aby aj on prejavil záujem. Nadmernou starostlivosťou by si si mohla celý vzťah preniesť na vlastné plecia a to by ťa časom položilo. V plnohodnotnom partnerstve by ste si mali byť rovnocenní. Preto mu dopraj priestor pre činy.

Nielen on by mal byť tvojou prioritou

Uvedom si, že si rovnako dôležitá ako on. Ak nie viac. Nerob z neho zmysel svojho života. Nie je správne, aby si zabúdala na vlastné sny, ciele a túžby. Láska je krásna, no aj veľmi mocná. Často nám nasadí ružové okuliare, kvôli ktorým nám unikajú podstatné veci. Obaja potrebujete vlastný priestor, aby ste sa dokázali rozvíjať ďalej. Z toho dôvodu na ňom nelipni a stretnite sa na konci dňa, keď budete od produktivity šťastne vyčerpaní.

Nevedomky sa v tebe vytvárajú náročné očakávania

Zapamätaj si jednu vec. To, čo si schopná urobiť ty kvôli nemu neznamená, že to tak bude fungovať aj naopak. Je to veľmi kruté, no pred pravdou by sme si nemali zatvárať oči. Spravila by si pre neho prvé aj posledné, no on to tak nemá. Prečo? Zameriava sa na vlastný život. Lenže to neznamená, že by mu na tebe nezáležalo. Jednoducho na tebe nelipne a dopraje ti vlastný priestor. Skús to využiť.

Zdroj: Bustle, Lifehack a Bolde

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.