Rozchod je plný smútku, sĺz a bolesti. Každý si tým musí prejsť, aj keď možno do poslednej chvíle dúfaš, že je to len zlý sen a ráno bude všetko v poriadku. Porozchodové obdobie je ťažké, mieša sa v tebe veľa pocitov a možno ani netušíš, akým smerom sa bude teraz tvoj život uberať. Najmä po dlhšom vzťahu je normálne, že premýšľaš nad tým, kto vlastne si.

„Zaradiť“ sa do života slobodnej ženy po tom, ako si bola zvyknutá na život vo dvojici bude chvíľu ťažké, ale ver, že nie nemožné. Toto je niekoľko rád, ktoré ti pomôžu objaviť samú seba a svoje vlastné miesto v živote.

Nepotláčaj smútok

Je prirodzené, že si smutná, sklamaná či nahnevaná. Čo prirodzené nie je, je potláčanie týchto pocitov. Ak sa ti chce plakať, tak plač, ak chceš udierať od hnevu do vankúša, sprav to. Vyventilovať tieto pocity ti pomôže, ich potláčanie iba všetko zhorší. Aj keď sa ti môže zdať, že je to tá najhoršia vec v tvojom živote a všetky motýle v bruchu umreli, ver, že to raz prejde. Nechaj emócie voľne plynúť, ale nedovoľ, aby ťa smútok úplne pohltil. Obklop sa ľuďmi, ktorí ti rozumejú a môžeš sa im vyplakať na ramene. A až raz minieš všetky slzy, zhlboka sa nadýchneš a všetka tá ťažoba bude preč.

Neobviňuj sa

Nie je to len tvoja chyba. Vzťah je o dvoch ľuďoch a žiaden nie je dokonalý. Nemôžeš si lámať hlavu nad tým, čo sa mohlo spraviť inak. Všetko je tak, ako má byť a nijak inak. Ak si bojovala až do konca, môžeš byť na seba hrdá. Keď druhá osoba nechce pristúpiť na kompromis či pracovať na vzťahu, nijak to neovplyvníš a ani nemá zmysel v takom vzťahu ostávať.

Preruš kontakt

Zíde z očí, zíde z mysle sa predsa nehovorí len tak. Ak sa dá, vyhýbaj sa miestam, kde by si sa mohla so svojím ex, vymaž si ho z kontaktov, sociálnych sietí a hlavne, v žiadnom prípade sa mu nesnaž v slabej chvílke zavolať! Nechceš mať pred očami zdroj svojej bolesti.

Uprac si v živote

Nielen v myšlienkach a pocitoch, ale sprav si reálne poriadok všade, kde sa dá. Pretrieď si šatník – vyhoď staré kúsky a zaobstaraj si pár nových, sprav zmenu vo svojej izbe – stačí prehodiť nábytok, kúpiť si nové doplnky alebo spraviť inú zmenu, ktorá môže byť síce malá, ale pre teba nová. Nezabudni si vymazať konverzácie s tvojím ex, a spraviť poriadok aj na sociálnych sieťach či v mailoch. Po tomto všetkom si konečne pripravená skutočne začať novú etapu.

Zameraj sa na seba

Konečne je čas myslieť iba na seba. Vo vzťahu si sa musela prispôsobovať, teraz je všetko len o tom, čo chceš ty. Rob čo ťa baví s ešte väčším nadšením, alebo si nájdi koníček. Ak nevieš aký, jednoducho skúšaj nové veci – tanečný kurz, nový jazyk, šport, čítanie kníh. Nikdy nevieš, čo ťa môže chytiť za srdce. Tvoj čas sa tak vyplní novými zážitkami, ktoré ti ukážu, čo ťa skutočne baví. Ak máš pocit, že si chceš prefarbiť vlasy, tak to sprav. Sprav všetko, čo ťa poteší. Až keď sa naučíš žiť sama so sebou a milovať sa, vtedy ti do života môže vstúpiť skutočné šťastie.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.