Drahá,

si ešte mladá, nestresuj sa, neponáhľaj sa, nebuď zbĺkla. Nemusíš mať naplánovaný celý život teraz. Spomaľ, vydýchni si a uvedom si, že všetko bude v poriadku. Nemusíš sa strachovať. To, čo tu bolo dnes, tu určite bude aj zajtra. Porozmýšľaj o tom zajtra. Tak, ako to hovorila Scarlett O´Hara, a pozri aká bola šťastná a napokon aj láskavá. 

S ničím sa neponáhľaj. Dnešná doba je veľmi rýchla a preto je zázrak vedieť spomaliť. Vychunať si momenty šťastia naplno, usmievať sa úprimne a smiať sa z celého hrdla. Prežívať krásnu a pravú lásku je už často nevídané, no o to viac krajšie a pravdivejšie. 

Zdroj: unsplash.com

Vychutnaj si všetky východy a západy slnka, ktoré budeš vidieť. Urob si spontánne výlety všade, kam ťa napadne, cestuj, spoznávaj a občas sa strať. Nevadí to, vôbec.

Buď odvážna. Buď divoká. Buď vášnivá. Buď originálna a jedinečná v tejto dobe.

Nepozeraj sa na to, čo ti diktuje spoločnosť, rob ako najlepšie uznáš za vhodné. Rozhoduj sa podľa tvojho srdca.

Buď čestná. Buď veselšia. Buď priateľská. Buď múdra. Buď ženou, buď dámou, ktorú si každý cení. 

Prosím, ži v prítomnosti. Nedívaj sa veľmi do ďalekej budúcnosti, vychutnávaj si momenty a chvíle strávené s milovanými osobami.

Nebuď nahnevaná, že ti niečo nevyšlo, že sa ti niečo nepodarilo, lebo aj o tom je život. Nie je dokonalý, ale stojí za to. Pamätaj na to.

Si ešte mladá, máš celý život pred sebou a nie je správne, aby si sa utopila v mori sĺz a v mori negatívnej energie. 

Zdroj: unsplash.com

Buď niekedy príliš. Príliš sa smej, príliš plač, príliš objímaj ľudí, príliš prejavuj emócie, príliš miluj (miluj hlavne celým srdcom) a príliš ži život.

O čom je tento život, ak ho budeme len prežívať a nie žiť? 

Ak budeme plánovať a strachovať sa, že nám naše plány nevyšli? 

Prosím, buď odvážna a vášnivá. Ži. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.