Šarlota Frantinová alias Sharlota je česká speváčka a raperka, ktorá je mimoriadne aktívna na sociálnych sieťach. Typická je svojím výstredným obliekaním, ostrými textami a „kérkami.“ Momentálne je súčasťou BLAKKWOODu a môžete ju vidieť účinkovať aj v Zlatej Mládeži 2, ktorú vysiela ČT1.

 

Ako by si samú seba opísala štyrmi slovami?

pozitívna, energická, úprimná, citlivá

Hudbe si sa začala venovať v pomerne mladom veku. Bolo ťažké zosúladiť školu a aktivity okolo hudby? Bola si dobrá žiačka? 

Bolo to naozaj ťažké. Už na strednej som mala veľmi veľa vymeškaných hodín na úkor hudby. Mojím šťastím bolo, že ma učenie ako také, bavilo (okrem matematiky) a mala som dobré známky. Vďaka dobrému prospechu mi prepáčili aj závažnejšie problémy, ktoré som mala kvôli tomu, že som nezapadala v kolektíve. Ľudia na mňa pozerali povrchne a súdili ma podľa toho, aká som bola na internete. Nerozumeli mi. Teda, skôr mi nechceli rozumieť.

#offline 🦇🐍🐢🦁🐵🐯🐒

A post shared by Šarlota Frantinová (@sharlotaofficial) on

V minulosti si bola majiteľkou niekoľkých exotických zvierat. Niektoré z nás už len pri pohľade na ne odpadávajú hrôzou. Existuje aj zviera, ktorého sa bojíš ty? 

Samozrejme, vo všeobecnosti mi vadí všetok hmyz a bojím sa pavúkov. To však mojej mamke nezabránilo, aby si kúpila „sklípkana.“

Rodina ťa podľa tvojich slov vždy veľmi podporovala. Ako by si opísala vaše vzťahy teraz, nezanedbávaš ich kvôli hudbe?   

Vo svojom nabitom programe sa vždy snažím nájsť si čas na rodinu a priateľov. Je pravda, že niekedy, ak ma chcú vidieť, musia si ma pustiť na YouTube alebo prísť na niektorú moju akciu. Myslím si však, že sa vídame tak akurát, aby sme si neliezli na nervy a vždy sa na seba tešili.

Tvoj priateľ Lucas je tiež z brandže, rozprávate sa doma o práci?

Nielen doma, o práci sa bavíme 24/7. Pripadám si, že sa o inom už ani nerozprávame.

Ktoré české/ slovenské raperky počúvaš? Prečo ich tu podľa teba máme tak málo? 

Zo Slovenska poznám iba Simu a Aless. Podľa mňa je nás málo preto, že rap má byť drsný a vulgárny. Pre ženu je ťažké sa v tomto žánri presadiť, lebo podľa nejakých pomyselných noriem by predsa taká byť nemala. Ja to vnímam inak. Pre mňa je rap oslobodzujúci spôsob vyjadrenia sa, som úprimná a asertívna, preto je tento žáner najbližšie k môjmu srdcu.

Máš nejakú svoju obľúbenú pieseň? Ak áno, čím je pre teba výnimočná? 

V poslednej dobe je to Next to you od Imagine Dragons. Vždy, keď ju počujem, mám „husacinu“. Pomáha mi prekonať ťažké situácie s priateľom, ktoré v poslednej dobe nastávajú kvôli absolútnej pracovnej vyťaženosti.

Čo je tvojou inšpiráciou? Máš nejaký vzor? 

Inšpiráciu čerpám zo všetkého okolo seba. Z ľudí, životných situácií, instagramu… Mám okolo seba veľa šikovných ľudí, ktorých obdivujem a snažím sa ich podporovať. Som rada, že svojou pracovitosťou môžu motivovať ostatných. Moja mamka si v živote veľa prežila a prekonala množstvo problémov, v tomto je pre mňa vzorom. A tiež sa snažím niektoré situácie zvládať lepšie.

Máš nejaký hudobný sen? 

O tom som nikdy príliš nerozmýšľala. Robím veci tak, ako prídu a naplno. Chcem byť šťastná a robiť šťastnými aj ľudí okolo seba. Pokiaľ to bude vďaka hudbe, tak o to lepšie.

Si známa svojou prostorekosťou a extravagantným obliekaním. Niektorí ťa kvôli tomu milujú, niektorí kritizujú. Ako sa vyrovnávaš s hejtermi? 

Čím dlhšie to robím, tým lepšie. Tá kritika sa stále dookola opakuje, takže mňa už len tak niečo neprekvapí. Avšak priznávam, občas nastanú situácie, keď ma niekto svojou neznalosťou, lenivosťou alebo hlúposťou naštve.

Postavu ti môže závidieť nejedna žena. Ako to robíš? Dáš nám nejaké tipy?

Neviem ako to robím. Dobré gény? Dobrá svalová pamäť? Odmalička som stále v pohybe a to mi dovoľuje sa ako-tak stravovať, podľa toho, ako to stíham. Nič si neodopieram a cvičím len vtedy, keď mám chuť. Psychická pohoda mojej mysle i tela je pre mňa dôležitejšia.

Vcerejsi predstaveni finalistek @missczechrepublic 🙂✊🏼

A post shared by Šarlota Frantinová (@sharlotaofficial) on

Máš rada knihy alebo si skôr filmový fanúšik? Čítaš si aj nejaké články/blogy na internete?

Knihy milujem a často si ich kupujem. Články čítam iba o tom, čo ma priamo zaujíma.

Prezradíš nám na čo sa od teba môžeme v budúcnosti tešiť a či bude aj nejaký koncert na Slovensku? 

Sledujte môj instagram @sharlotaofficial, pretože tam sa všetko dozviete, je toho naozaj veľa. Dúfam, že čoskoro dorazím na Slovensko aj vystúpiť, ale zatiaľ nemám naplánovaný ani jeden termín.

Šarlota, veľmi pekne ďakujem za rozhovor!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.