pexels.com

Leto je presne to obdobie, ktoré so sebou prináša akési čaro. Vlastne ani nevieme prečo je tomu úplne tak, ale v takýto čas sa vieme veľmi rýchlo zahľadieť do nejakého toho fešáka, veľmi rýchlo vieme podľahnúť zahraničnému princovi a žijeme si taký filmový život. Nuž, ale nie je to vždy také ružové na konci a žiaľ, musíme počítať aj s rizikami, ktoré toto krásne obdobie prináša. Uvažovala si vôbec niekedy nad tým?

Začiatky vždy bývajú krásne, bozky, dotyky sladké slová a nevieme sa nabažiť jeden druhého… No mnohokrát sa zabúda na fakt, že je to krátkodobé a nášmu srdcu nemôžeme dovoliť, aby sa pohltilo úplne týmito citmi. Azda najhoršia kombinácia je, keď si vyberieme práve nejakého cudzinca. Keď vstupuješ do krátkodobého vzťahu, musíš rátať s tým, že je to len na určitý čas a nemôžeš sa naviazať na dotyčného. Musíš prijať, že sa to skončí. Snívať a dúfať, že to bude ako z telenovely, že si po teba príde a budete spolu až naveky, to sa stáva tak možno raz za milión rokov, metaforicky napísané.

Do niečoho takého to by si mala vstúpiť len vtedy, ak vieš, že nič od toho nečakáš. Len to, že si odnesieš domov krásne spomienky, ktoré ťa budú sprevádzať vo chvíľach, kedy to nebude najľahšie, no pri pomyslení na to, bude sa ti dýchať ľahšie. Nemôžeš podliehať zlomenému srdcu, lebo toto nebol vzťah. A to je to, čo si musíš uvedomiť… Musíš to brať všetko s nadhľadom, aj to, že áno, bude mať hneď po tebe ďalšiu. Možno to všetko znie tak kruto, ale obaja ste vedeli, že idylka nebude trvať večne, lebo keď sa vrátite do normálneho režimu, tam už nie je miesto na každodenné rozprávky.

No ale to sú letné lásky… Tie nám prinášajú viacmenej len nezabudnuteľné spomienky, málokedy muža na celý život.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating